Polityka i Społeczeństwo

Zarabiają wielką kasę u Morawieckiego, ale nikt nie wie za co. “Wynagrodzenie pracowników zostało określone…”

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Nawet 16 tys. zł brutto mogą zarobić główni kierownicy projektu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kierownicy na niższych szczeblach dostaną na konto niewiele mniej — informuje “Rzeczpospolita”. Czym jednak się zajmują? To jest najciekawsze…

Spore zarobki w KPRM

Wypłata dla głównego kierownika w KPRM to od 7 do 16 tys. zł brutto. Wynagrodzenie dla starszych kierowników to zaś od 6,5 do 15,3 tys. zł, a młodszych kierowników – od 6 do 13,5 tys. zł. To kwoty niewiele niższe niż to, co zarabia minister (17,8 tys. zł).

Nowe stanowiska to efekt ustawy w sprawie zasad wynagradzania pracowników KPRM, którą 7 września 2021 roku podpisał premier Mateusz Morawiecki.

“Rzeczpospolita” dodaje, że w KPRM na wyżej wymienionych, dobrze płatnych stanowiskach pracuje 16 osób. “Wynagrodzenie pracowników zostało określone w ustawie oraz rozporządzeniu prezesa Rady Ministrów. Składa się ono z wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku za wieloletnią pracę w wysokości od 5 do 20 proc. miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego” — odpowiedziało na pytanie o zarobki gazety Centrum Informacyjne Rządu.

Jak dodaje “Rz” nie wiadomo jednak, czym owi pracownicy dokładnie się zajmują. “Osoby na tych stanowiskach nadzorują pracę zespołów projektowych, planują i monitorują budżet projektu oraz realizują zaplanowane działania” — odpowiedziało dziennikowi CIR.

Można chyba uznać, że w tej kwestii przydałaby się większa jawność. Podatnicy muszą wiedzieć,  na co wydawane są środki z płaconych przez nich podatków.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie