Polityka i społeczeństwo

Zapytali młodych ludzi, dlaczego zapisali się do młodzieżówki PiS. Ten film podbija internet

Zapytali młodych ludzi, dlaczego zapisali się do młodzieżówki PiS. Ten film podbija internet
fot. flickr/KPRM

Polityka w większości z nas budzi odrazę. Połowa Polaków pytana w sondażach, czy interesuje się na polityką i czy chodzi na wybory, odpowiada, że nie. Jednakże dla tej części, która uważa rozgrywki partyjne za coś ciekawego, polityka może stanowić narkotyk. Jedni przyklejeni są do ekranu telewizora oglądając kolejne programy informacyjne czy debaty. Inni zaś chcą zakosztować życia politycznego na własną rękę.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad tym, co może stanowić dla kogoś motywację, żeby zapisać się do takiej partii jak Prawo i Sprawiedliwość? Jak wiele jest w naszym kraju ludzi, dla których chęć zrobienia kariery jest tak ogromna, że są w stanie przełknąć obciachowy charakter formacji, a także, a może przede wszystkim fakt, że partia ta z chęci zemsty i odegrania się za krzywdy z przeszłości jest gotowa zniszczyć wszystko, byleby tylko postawić na swoim.

Jak się okazuje, nie tylko nas frapuje odpowiedź na powyższe pytanie. Z okazji zawiązania młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości w Kołobrzegu ktoś postanowił wybrać się z kamerą na pierwsze spotkanie, by zapytać o motywację przystąpienia do Forum Młodych PiS. Okazuje się, że indoktrynacja i bezmyślne powtarzanie haseł może wejść w krew od najmłodszego wieku. Zresztą zobaczcie sami:

Najlepszy moment powyższej produkcji ma miejsce wtedy, gdy młoda dziewczyna zostaje zapytana o powody wstąpienia do młodzieżówki PiS, stwierdzając, że jest to: “republikanizm i konserwatyzm”. Pada oczywiście stwierdzenie, że liberalizm to samo zło. Szkoda tylko, że dziewczyna nie jest w stanie odpowiedzieć na jakiekolwiek zadane pytanie, zwłaszcza to o znaczenie wypowiadanych przez nią słów.

I pomyśleć, że takie osoby w przyszłości będą miały ambicję, by rządzić Polską…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie