Po godzinach

Zapnijcie pasy, Neo-nówka zapowiada kolejny skecz! Artystów zainspirował TEN kuriozalny “popis” w TVP

Kabareciarze z Neo-Nówki zobaczyli popis Danuty Holeckiej na antenie TVP i poczuli powiew inspiracji. Przygotują kolejny ośmieszający obóz władzy skecz?

Kto mieszka w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje – można stwierdzić, patrząc na kolejne „popisy” przedstawicieli obozu władzy. Ta dostarcza kabareciarzom niekończącej się inspiracji, czego dowodem jest głośny skecz „Wigilia”. O uderzającym we władzę występie kabaretu Neo-Nówka zrobiło się baaardzo głośno, dość powiedzieć, że sprawę skomentował sam rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Ale tymczasem Neo-Nówka zapowiada… kolejny skecz. To reakcja na ostatnie występy Danuty Holeckiej na antenie TVP. Czołowa postać prorządowej telewizji opowiadała 15 sierpnia w „Wiadomościach” o uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

– W 1920 r. Polacy musieli znów bronić dopiero co odzyskanej wolności i stawić czoła Armii Czerwonej. Według relacji wielu świadków Matka Boża w czasie najbardziej zagorzałych walk dwa razy ukazała się nad polem bitwy. Wzięci do niewoli jeńcy rosyjscy mówili o widzeniu postaci, która broniła im dostępu do Warszawy, wywołując popłoch w szeregach bolszewickiej armii – mówiła Holecka. Potem przeprowadziła wywiad z Mariuszem Błaszczakiem. Wywiad? Raczej wypada powiedzieć – monolog.

A nie wydaje się panu, że ta krytyka na temat Wojsk Obrony Terytorialnej jakoś zdecydowanie ucichła, bo przecież pamiętamy. No może przy święcie… Ale przypomnijmy. Było mówione, że przecież to są jakieś prywatne wojska ministra, że to w ogóle niepotrzebne, że śmieszne, a w tej chwili okazało się, że te wojska się doskonale sprawdzają… Sprawdzają się nawet w czasie pandemii, ale nie tylko, i generalnie rzecz biorąc, już nikt złego słowa nie mówi o terytorialsach – mówiła Holecka, wpatrują się w Błaszczaka jak w dziecięcego idola.

Nic dziwnego, że kuriozalny występ Holeckiej zainspirował artystów z Neo-Nówki.

– „Zanim trzy razy kurski zapieje…” oj będzie kolejny update „Wigilii” – napisał kabaret w swoich mediach społecznościowych.

Będzie kolejny hit?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie