Polityka i Społeczeństwo

Zamiast zakazu jest apel. Rząd wycofuje się z sylwestrowej godziny policyjnej!

szczepienia
Flickr.com/PiS

A jednak! Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra. Rząd najwyraźniej zorientował się, że wprowadzenie tego obostrzenia nie ma podstaw prawnych. – Apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się – powiedział Mateusz Morawiecki.

Zakaz przemieszczania się od godziny 19:00 w Sylwestra do godziny 6:00 rano w Nowy Rok wywołał ogromne kontrowersje. Eksperci – prawnicy i konstytucjonaliści – od początku mówili, że ów zakaz nie ma podstaw prawnych; jest niezgodny z Konstytucją. Dziś pośrednio przyznał to Mateusz Morawiecki.

– Aby godzina policyjna mogła być zastosowana musielibyśmy – za decyzją pana prezydenta – wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną – powiedział premier na konferencji prasowej.

W Sylwestra apelujemy o to, by bawić się, cieszyć, tańczyć w gronie dużym, tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym – dodał szef rządu. Tym samym, jak zauważył dziennikarz Przemysław Szubartowicz, zakaz zamienił się w apel. I spotkało się to z szeregiem komentarzy. Kolejny raz rząd wprowadza chaos w swoich decyzjach dotyczących pandemii, co nie pomaga w przestrzeganiu obostrzeń. Większość zachowa rozsądek i ostrożność niezależnie od rządowego chaosu, ale znajdą się osoby, które przestaną poważnie traktować “apele”. A będzie to ze szkodą dla wszystkich.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie