Gospodarka

Zamiast na siłownię, pójdziemy na pokera. Rząd po cichu otworzy kasyna?

Piotr Muller zapowiedział złe wieści dla restauratorów i właścicieli klubów fitness – te branże nadal pozostaną zamknięte. Tymczasem rząd nieoczekiwanie, mimochodem otworzył… kasyna.

W kontekście najbliższego luzowania obostrzeń myślimy o otwarciu hoteli, teatrów czy kin. Tymczasem okazuje się, że rząd niespodziewanie otworzy jeszcze jedną branżę, o której do tej pory wiele się nie mówiło. Nie chodzi jednak o restauracje czy kluby fitness. Przedstawicielom tych branż rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział wprost – nie zostaną otwarte.

Nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness; nie chcemy popełnić błędów innych krajów – mówił na antenie Radia Wrocław. Okazuje się, że zamiast na siłownię, Polacy będą mogli pójść do kasyna.

O sprawie donosi RMF FM. Według informacji radia, kasyna będą mogły działać w reżimie sanitarnym – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni i przy zachowaniu odstępów między klientami. Co więcej – przy ruletce będzie można pić. Rząd po cichu idzie kasynom na rękę, warto przypomnieć, że świątynie hazardu długo pozostawały otwarte. Władza zamknęła je dopiero na koniec grudnia, po fali społecznego oburzenia, a Michał Dworczyk tłumaczył, że przy pokerze nie dochodzi do dużej liczby zakażeń. Doszło jednak do „szybkiej nowelizacji” i kasyna zamknięto. To rządowe “no more bets” w stronę kasyn nie trwało jednak długo. Możliwe, że głównym powodem łaskawości rzadu jest fakt, iż kasyna przynoszą spory zastrzyk gotówki do tak potrzebującego jej teraz budżetu.

Sprawę skomentował na Twitterze Donald Tusk.

 Twierdzą, że otwierają kasyna, bo państwo zarobi na podatkach, ale nie otwierają hoteli i restauracji, które w sumie płacą wielokrotnie większy podatek. Kłamią, czyli biorą – napisał były premier. Pozostaje obstawić, czy w obawie przed kolejną falą oburzenia rząd jednak kasyna zamknie, czy postawi – nomen omen – na swoim.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie