Polityka i Społeczeństwo

Zamach w Jersey City. 4-godziny strzelaniny, są ofiary śmiertelne

Do makabrycznych zdarzeń doszło we wtorek w Jersey City w USA. W stolicy stanu New Jersey dwóch zamachowców zamordowało policjanta i trzy ofiary cywilne. Śledczy badają okoliczności zamachu, którego celem stał się sklep z żywnością koszerną.

Para zamachowców najpierw zastrzeliła policjanta w pobliżu cmentarza. Następnie zaczęli uciekać samochodem, którym zatrzymali się pod supermarketem z żywnością koszerną. Wskazuje to na antysemicki charakter przestępstwa, jeden z zamachowców zamieścił w mediach społecznościowy wpis ociekający nienawiścią do Żydów.

Przestępcy weszli do sklepu i zabarykadowali się w nim. W środku zamordowali trzy osoby – Mindy Ferenz (32 l.), Miguela Douglasa (49 l.) i Moshe Deutsch’a (24 l.). Rozpoczęła się strzelanina i dosłownie policyjne oblężenie sklepu. Policjanci nie mogli dostać się do środka. Akcja zakończyła się dopiero kiedy policja wjechała samochodem opancerzonym do sklepu. Obydwaj napastnicy zostali zastrzeleni.

To kolejny przypadek zamachu z użyciem broni palnej w USA i kolejny, trzeci już w tym roku zamach na społeczność żydowską w Stanach. Przed 2019 rokiem nigdy nie doszło w tym kraju do aktu terroru wymierzonego w Żydów.

Dlatego od wiosny na ulicach dużych miast, dworcach kolejowych i autobusowych i w metrze stacjonują kilku do kilkunastosobowe oddziały policji z długą bronią, w kamizelkach kuloodpornych i hełmach. Obraz przypomina ulice Europy z czasu walki z Państwem Islamskim. Jednak ta fala terroru opiera się na ideologii nacjonalistycznej i rasistowskiej.

źródło: Reuters

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie