Polityka i Społeczeństwo

Zamach PiS na TVN udaremniony? Suski już zaczął rozpaczać

Ta wypowiedź Marka Suskiego podbija internet. Takiego wytłumaczenia kontrowersyjnej inwestycji nikt się nie spodziewał
Fot. Shutterstock/ajt

– Dziwię się Konfederacji, która tak mówi o narodowych interesach, że trzeba dbać o interesy Polski, a tutaj się okazuje, że dba o interesy zagraniczne. I dlatego uważa, że przyszłość jego noweli rysuje się “w ciemnych, a może nawet czarnych kolorach” – powiedział na antenie TV Republika prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski.

Wygląda na to, że duża prywatna telewizja w naszym kraju zachowa niezależność od autorytarnych przedstawicieli formacji Jarosława Kaczyńskiego, choć to wcale nie oznacza, że osoby zainteresowane ocaleniem TVN mogą spać spokojnie, ponieważ ta formacja marzy o tym od wielu lat i pomysł prawdopodobnie wróci prędzej czy później. Oprócz zawodu zachowaniem przedstawicieli Konfederacji, zgody na zamach na TVN nie ma również w samej formalnie Zjednoczonej Prawicy. Wygląda na to, że współpracownicy wicepremiera Jarosława Gowina nie upadli na głowę na tyle, aby ulec naciskom Nowogrodzkiej.

Niezależnie od finału trwającej właśnie awantury, straty wizerunkowe dla naszego kraju są potworne i na długo położą się cieniem na reputacji naszego kraju. Bo tutaj nie chodzi o tego czy innego pracownika firmy z ul. Wiertniczej – wielu przeciwników PiS zdaje sobie sprawę, że TVN24 notorycznie przekracza cienką granicę między informowaniem, a biciem piany oraz pogonią za sensacją. Wielu też zdaje sobie sprawę, że prominentni dziennikarze TVN24 nie raz i nie dwa wychodzili ze swojej roli i zamiast relacjonować rzeczywistość, woleli ją kreować, ale to są tematy do rozmowy na czas, gdy są ku temu warunki, a te są wtedy, gdy władza nie uchwala prawa rodem z państw upadłych i w dodatku jeszcze działającego wstecz.

Koncesja TVN24 wygasa za 74 dni.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie