Polityka i Społeczeństwo

Żale Jarosława Gowina, mówi o zdrajcach i ciężkich chwilach w koalicji. “Zdrajcy ponieśli klęskę”

Komwencja
Flickr.com/PiS

W wywiadzie dla “Polska Times” Jarosław Gowin był pytany o sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że on i jego ludzie “od wielu miesięcy jesteśmy konsekwentnie i systematycznie wypychani z koalicji rządzącej”.

Gowin ostro o PiS

Co prawda, Gowin twierdzi, że bilans rządów Zjednoczonej Prawicy jest pozytywny, ale dalsze wspólne rządzenie “wymaga rozmów i uzgodnień programowych”.

– Miarą dojrzałości politycznej jest zdolność budowania rozumnych kompromisów. Ale każdy kompromis ma swoje granice i to również musimy sobie w Zjednoczonej Prawicy określić – podkreślił polityk.

Jego zdaniem PiS chce rozbić jego partię, co jest pokłosiem zamieszania w związku z ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi. Wtedy Gowin sprzeciwił się organizacji wyborów kopertowych.

Lider Porozumienia stwierdził, że w przyszłości będzie sprzeciwiać się np. rozwiązaniom szkodzącym rozwojowi małych i średnich firm albo takim, które uderzałyby w samodzielność finansową samorządów.

– Nie należę do tchórzy. Tam, gdzie zagrożony jest interes Polski, jak działo się to choćby pod koniec 2020 r. w związku z groźbą zawetowania budżetu unijnego, gotów jestem do walki z każdym. Niezależnie od osobistych konsekwencji. Gdybym w sprawie wyborów prezydenckich miał podejmować decyzję raz jeszcze, zrobiłbym dokładnie to samo – powiedział.

300 Spartan

Nagle w rozmowie pojawił się wątek… 300 Spartan. Ci walczyli pod Termopilami z liczebniejszym wrogiem, ale w końcu polegli. Lider Porozumienia dodał, że przegrali na skutek zdrady. – Ja też jej doświadczyłem. Ale tym razem zdrajcy ponieśli klęskę. Stało się tak za sprawą wielu wspaniałych ludzi, którzy pozostali wierni Porozumieniu zauważył.

Nowe wybory

Gowina zapytano także, z kim Porozumienie pójdzie do nowych wyborów. Polityk zasugerował, że nie jest wykluczone, że partia powalczy o mandaty w Sejmie sama. – Z badań wynika, że Porozumienie miałoby zdecydowanie wyższe poparcie gdyby nie znajdowało się w obozie Zjednoczonej Prawicy. Nasze funkcjonowanie w ramach rządzącej koalicji sprawia, że wiele osób o umiarkowanie konserwatywnych poglądach od nas się odwraca – wskazywał.

Źródło: Polska Times

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie