Polityka i Społeczeństwo

Zajęcia o dyskryminacji, homofobii i tolerancji? Kuria stanowczo protestuje. “Promowanie błędnych idei”

Ksiądz
Shutterstock

W poniedziałek w Tarnowie odbędzie się spotkanie poświęcone dyskryminacji i homofobii. Kuria zaczęła się srożyć i tupać nogami.

17 maja, w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Tarnów organizuje zajęcia dla młodzieży poświęcone homofobii. Dyskusje mają by połączone wystawą prac tarnowskiej młodzieży na temat tolerancji. Wśród uczestników warsztatów będzie także promowany telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Inicjatywa nie spodobała się kurii, która zaczęła się srożyć i tupać nogami.

Działanie władz miasta Tarnowa nie spodobało się jednak miejscowej kurii diecezjalnej. Na swojej stronie internetowej opublikowała obszerne stanowisko w tej sprawie, pod którym podpisało się kilkanaście organizacji katolickich z Tarnowa i okolic oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego – informuje “Gazeta Wyborcza”.

W liście można przeczytać, że zachęcanie młodzieży do okazywania wsparcia osobom nieheteronormatywnym “może stać się przestrzenią promowania błędnych idei” oraz “czasem niepokojów i gorszących sytuacji”. Środowiska katolickie zarzucają tarnowskiemu urzędowi “podwójne standardy”, bowiem Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, nie potępił… kobiet które wyszły jesienią na ulice sprzeciwiając się wyrokowi aborcyjnemu.

– Pojawia się więc uzasadniona obawa, że decyzja o włączenie się we wspomnianą kampanię ma wymiar bardziej polityczny niż społeczny – piszą w swoim stanowisku.

W rozmowie z “Wyborczą”, prezydent Tarnowa zapewnia, że miasto nie ma zamiaru ulec naciskom, które nazywa “daleko idącą ingerencją” – Młodzież sama poprosiła o możliwość zaprezentowania swoich prac i możliwość rozmowy o wykluczeniach i przemocy. Bardzo świadomie organizujemy to w tym właśnie dniu, dniu walki z przemocą – mówi gazecie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie