Polityka i Społeczeństwo

Żądają od niej ćwierć miliona złotych kary za krytykę Prokuratury Krajowej. “Ten pozew nas nie przestraszy”

Adobe Stock

Prokuratura Krajowa zażądała od Katarzyny Kwiatkowskiej, szefowej stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia, astronomicznej kwoty za krytykę.

Katarzyna Kwiatkowska, szefowa stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia, skrytykowała w wywiadzie 30 stycznia na łamach “Gazety Wyborczej” Prokuraturę Krajową, na czele której stoi Bogdan Święczkowski.

Jak ustaliło OKO.press, Prokuratura Krajowa złożyła przeciwko szefowej Lex Super Omnia cywilny pozew o ochronę dóbr osobistych. Prokuratura Krajowa chce, by Kwiatkowska przeprosiła ją teraz za “insynuacje, że kierownictwo Prokuratury dopuszczało się przestępstw i innych naruszeń prawa” – informuje portal.

Prokuratura Krajowa domaga się od szefowej stowarzyszenia Lex Super Omnia astronomicznej kwoty 250 tys. zł.

Ćwierć miliona złotych ma być przekazane na cel społeczny. Taka kwota ma zapewne wywołać efekt mrożący u Katarzyny Kwiatkowskiej oraz w stowarzyszeniu. Takie żądanie ma w sobie również pocisk zastraszenia niezależnej prokuratorki.

– Kwota zatyka. Ale uważam, że kierowanie pozwu przeciwko mnie jako szefowej Lex Super Omnia za krytyczną wypowiedź polegającą na stwierdzeniu prawdy jest zaskakujące. Nasze stowarzyszenie od początku krytykuje Prokuraturę Krajową. I ten pozew nas nie przestraszy. W sądzie przedstawię nasze racje i nasze raporty o prokuraturze – mówi Katarzyna Kwiatkowska w rozmowie z OKO.press.

Źródło: OKO.press

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie