Polityka i Społeczeństwo

Zaczynamy go podziwiać. Abp Jędraszewski nie poddaje się i nadal podżega do nienawiści wobec LGBT

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski nie poddaje się. W swoim czwartkowym kazaniu po raz kolejny ostrzegał przed “ideologią gender”.

Jędraszewski ostrzega przed gender

W ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przewodniczył mszy świętej. Nawiązał w niej m.in. do słów kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ten w książce “Miłość i sprawiedliwość społeczna” pisał, że “na tym polega wyższość i wspaniałość kultury katolickiej, że rodzinę otoczyła duchem świętości i nietykalności”.

Ileż dziś jest usiłowań, by kolebki w naszych domach były puste, by nie było zbyt wiele dzieci? Ile dążenia do tego, by oddzielić dzieci i młodzież od ich rodziców? Ile usiłowań, by przekonać, że nie ma sensu zawierać sakramentu małżeństwa, trzeba żyć w wolnych związkach bez jakichkolwiek zobowiązań? – grzmiał abp Marek Jędraszewski. – Ileż przekonania, które próbuje się sączyć, że nie tylko rodzina jest mało ważna, ale od naszego kaprysu, w imię ideologii gender, może zależeć, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną i w jakich związkach będzie dalej żył. Prawdziwie pogański duch. Na pewno nie Boży, bo nie wychodzi on z fundamentów Dekalogu – dodał.

By pocieszyć wiernych powiedział jednak, że “ilekroć będziemy wracać do Boga, zawsze będziemy mieć pewność, że przetrwamy tę nawałę i niebezpieczeństwa, które płyną ze współczesnej kultury”.

Ideologia, które nie istnieje

Według lewicy, ale też naukowców wspomniana ideologia gender w ogóle nie istnieje. Gender to jedynie płeć kulturowa.

“Osoby transpłciowe należą do grupy osób szczególnie narażonych na dyskryminację. Znajduje to wyraz, zarówno w bezpośrednich aktach agresji i odrzucenia, ale także w bardziej ukrytych formach, takich jak podważający lub unieważniający ich tożsamość język lub brak wiedzy dotyczącej ich unikalnego doświadczenia i potrzeb (…)” – wskazywało przed kilkoma laty w swoim stanowisku Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.

Jędraszewski chyba więc nie do końca wie, o czym mówi…

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie