Polityka i Społeczeństwo

“Zaczynamy długi marsz” – Rafał Trzaskowski zapowiada start nowego ruchu, padła konkretna data

Grabowski Foto / Shutterstock.com

5 września zaczynamy długi marsz nowego ruchu – zapowiedział Rafał Trzaskowski. W długim wpisie w mediach społecznościowych prezydent Warszawy odniósł się do bieżących wydarzeń.

Nowa polityka

Rafał Trzaskowski wyznał, że dla niego kluczowym momentem kampanii wyborczej był wiec w Poznaniu. Prezydent Warszawy zdradził, że swoim przemówieniem zaskoczył swoich sztabowców.

Pamiętam strach większości swoich sztabowców, dla których pójście pod prąd prostej polaryzacji, którą PO stosowało jako metodę od wielu lat, było katastrofą. „To koniec” – mówili. A dla mnie to był początek. Początek nowej polityki. Polityki realizowanej dla zmiany, dla ludzi – a nie odwrotnie – napisał Trzaskowski na początku długiego wpisu na swoim Facebooku, w którym zapowiada działalność nowego ruchu i odnosi się do bieżących wydarzeń politycznych.

Trzaskowski przyznał, że nowa polityka nie może polegać na tym, żeby mówić to, co chcą usłyszeć wyborcy.

Nowa polityka nie polega na tym, żeby płynąć z wiatrem, tylko płynąć tam, gdzie chce się dopłynąć. Czasem nawet wtedy, gdy wiatr wieje nam w twarz – podkreśla prezydent Warszawy. Zauważa, że nie głosuje się na ideał i nie ma możliwości, by lider podobał się wszystkim w 100 procentach. Trzaskowski apeluje o zaufanie.

Współpraca i szacunek

Prezydent Warszawy odniósł się do zarzutów części środowisk, że nie brał udziału w demonstracjach poparcia dla LGBT.

Czy to, że nie było mnie w stolicy w trakcie demonstracji pod PKiN świadczy o tym, że zmieniłem zdanie w sprawie obrony mniejszości seksualnych przed przejawami homofobii i aktami nienawiści? Skądże. Nigdy nie zmienię w tej kwestii zdania. Zawsze będę bronił słabszych, wykluczonych, atakowanych, krzywdzonych i spychanych przez PiS na margines. Nie chcę się licytować, ale odwagi mi nie brakuje. Ale mam także prawo powiedzieć co mi się podoba i jak oceniam różne działania – podkreśla Trzaskowski i przyznaje, że jego zdaniem domagając się szanowania wrażliwości mniejszości należy okazywać szacunek dla wrażliwości innych.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie