Po godzinach

Zabawne rozwiązanie problemu pomników smoleńskich. Ten obrazek robi furorę w sieci

W ostatnich dniach na nowo powróciła dyskusja na temat pomnika ofiar smoleńskich. Co prawda Jacek Sasin, który przez wielu upatrywany jest jako kandydat PiS na prezydenta Warszawy, od pomysłu postawienia monumentu na placu Piłsudskiego się odżegnuje, ale kolejne głosy z obozu dobrej zmiany przebąkują, że pomnik jednak tam stanie. Co więcej, mówi się o budowie dwóch pomników, jednego dla ofiar katastrofy i jednego dla prezydenta tysiąclecia Lecha Kaczyńskiego.

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i kwestię pomników smoleńskich powiązać z jakże drażliwą na prawicy kwestią bytności w stolicy Pałacu Kultury i Nauki?

Niedawno w prawicowych kręgach rozgorzała dyskusja o tym, co zrobić z PKiN.

Pojawiły się nawet propozycje, by pałac zburzyć. Nie może być przecież tak, że w centrum stolicy stoi pomnik przyjaźni polsko-radzieckiej. Jest to szczególnie nieakceptowalne w sytuacji, w której dobra zmiana walczy oficjalnie o dekomunizację naszego kraju, o zerwanie z PRL i jego tradycjami. Nie czepiajmy się jednak za bardzo zjednoczonej prawicy i nie wytykajmy jej, że twarzą zmian, które PiS przepycha przez Sejm, jest komunistyczny prokurator Stanisław Piotrowicz. Udajmy po prostu, że to nie ma miejsca…

Na całe szczęście udało się znaleźć rozwiązanie dla palącego problemu, jakim jest jest obecność PKiN w samym sercu Warszawy. Okazuje się, że zamiast burzyć pałac…można go nadbudować! Nie tylko nadbudować, ale jedocześnie uczynić zadość architektowi dobrej zmiany Jarosławowi Kaczyńskiemu, oddając mu zasługi w podźwignięciu Polski z kolan i odbudowie z ruiny, którą zostawili po sobie poprzednicy!

W ten sposób można byłoby oszczędzić plac Piłsudskiego, uczcić cały kult smoleński, a także docenić naczelnika państwa, dzięki któremu panuje u nas taki dobrobyt.

Przy okazji wiceminister Patryk Jaki, szef specjalnej komisji do walki z dziką reprywatyzacją mógłby przed kamerami pochwalić się sukcesem polegającym na odzyskaniu działki, na której stoi Pałac.

Dobra zmiana odniosła by zatem pełny sukces…

fot. flickr/KPRM/Shutterstock

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie