Po godzinach

Zabawna wpadka TVP Info. Pasek grozy zaatakował nie tego, kogo trzeba

fot. Shuttterstock/tvp.info

Choć Halloween już dawno za nami, to paski grozy w wydaniu zarówno Wiadomości TVP, jak i TVP Info nieustannie straszą opinię publiczną. To właśnie za ich pomocą tęgie pr-owe głowy układają misterny przekaz propagandowy dnia mediów narodowych. Paski mają za zadanie ułatwić widzom życie. Wskazują kogo należy winić za daną porażkę (totalną opozycję lub zagranicę), kogo chwalić (wiadomo, że kogoś z obozu dobrej zmiany). Jednym słowem, paski podają nam gotową pseudounformacyjną papkę, mającą na celu spłycenie przekazu i wskazanie winnych lub zasłużonych. Wszystko oczywiście w czarno-białym, zero-jedynkowym świecie, w którym władza jest cacy, a cała reszta sypie tylko złośliwie i niepotrzebnie piach w szprychy.

Od czasu do czasu zdarza się jednak sytuacja, w której paski wymykają się spod kontroli i zaczynają żyć swoim życiem. Taka włąśnie zabawna sytuacja miała miejsce wczoraj, kiedy to oczom widzów TVP Info ukazał się pasek: „Wyjaśnienie Afer Poprzedniego Rządu”. 

W zasadzie to wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że poprzedni rząd w stosunku do obecnego gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, to nie rząd znienawidzonej koalicji PO-PSL, a gabinet Beaty Szydło. Sprawa nie uszła uwadze komenatorów, którzy postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami na Twitterze.

https://twitter.com/romanimielski/status/946691788848418816

Jak widać TVP Info nie stroi od różnego rodzaju wpadek i wpadeczek. Choć w powyższym przypadku możemy mieć również do czynienia z prozaicznym wytłuczeniem. Mianowicie media narodowe nie dały się nabrać na szopę związaną z rekonstrukcją rządu…

fot. Shuttterstock/tvp.info

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie