Polityka i Społeczeństwo

Zaatakowany w Nowym Targu Budka oczekuje reakcji Kaczyńskiego i Kurskiego. “Agresja będzie rosła”

Screen/ YT/ Nowotarska Telewizja Kablowa

Borys Budka został wczoraj w czasie spotkania z wyborcami w Nowym Targu zaatakowany przez młodego człowieka. Skończyło się na zaczepkach słownych, ale wielu osobom przypomniało to zamach na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który został zamordowany w czasie finału WOŚP. – Oczekuję od Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kurskiego natychmiastowego zaprzestania szczucia Polaków na siebie – zaapelował w odpowiedzi Budka.

Budka vs. krytyk PO

Na video, jakie wczoraj obiegło sieć, można zobaczyć kilka osób, które głośno krytykowały Budkę podczas jego spotkania z wyborcami. Nagle jeden z mężczyzn podszedł blisko do polityka PO, krzycząc mu w twarz m.in.: “Przyjdzie dzień, że was wszystkich rozpier***my”.

Ponoć ten sam mężczyzna zaatakował także dziennikarza z lokalnego portalu, przy tym przewrócił kamerę i atakował inne osoby.

Kłamliwe paski TVP

Budka twierdzi, że to efekt tego, że ludzie czytają “kłamliwe paski w TVP Info i w ‘Wiadomościach'”. Jak dodał, “dopóki [wyborcy] będą słyszeć ten kłamliwy przekaz o wrogach i zdrajcach, to agresja i frustracja będzie rosła”. Jego zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zabrać głos w tej sprawie i “potępić zdecydowanie wszelkie akty przemocy w życiu publicznym”.

– Takie agresywne zachowania nigdy nie powinny mieć miejsca. To był człowiek, który zionął nienawiścią do wszystkich wokół. Natomiast najgorsze w tym wszystkim było to, że obok stała grupa osób, które tego szaleńca dopingowały i podpuszczały, wykrzykując hasła znane z pasków TVP Info czy “Wiadomości”. Oczekuję od Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kurskiego natychmiastowego zaprzestania szczucia Polaków na siebie – powiedział Budka.

To, co go spotkało, pokazał0 – jak podkreślił – jak “bardzo blisko jest od słów do czynów, od mowy nienawiści do prawdziwej agresji”. – Przypomnijmy sobie, co mówił zabójca Pawła Adamowicza? Co wykrzyczał w chwili, kiedy dokonał tego morderstwa? – sugerował Budka.

Jak na razie PiS nie zareagowało na incydent. Pokazał on jednak, jak napięta staje się atmosfera w polskiej polityce.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie