Polityka i Społeczeństwo

Za tydzień koalicja rządząca przestanie istnieć? Wszystko rozstrzygnie się w Brukseli

Morawiecki i Gowin
Flickr.com/KPRM

Po raz drugi na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy w Zjednoczonej Prawicy może dojść do przesilenia. Cegła z napisem “weto” leży na pedale gazu.

10-11 grudnia odbędzie się unijny szczyt gdzie na stole będą leżały potężne pieniądze dla europejskich gospodarek.. Politycy obozu rządzącego położyli cegłę z napisem “weto” na pedale gazu i pędzą na ścianę. Zbigniew Ziobro strzelając z biodra narzuca ton publicznym wypowiedziom polityków Zjednoczonej Prawicy.

Skupieni wokół niego politycy trąbią o suwerenności i podważają korzyści płynące z naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Premier Mateusz Morawiecki jest pod ścianą i generalnie znalazł się tam na własne życzenie – Zaszło to już tak daleko, że chyba Morawieckiemu nie udałoby się wyjść z twarzą z całej sytuacji, gdyby weta nie zgłosił. Wydaje mi się, że premier chciałby tego uniknąć – mówi w rozmowie z Onet.pl, polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Trzy dni temu zebrała się rada koalicji Zjednoczonej Prawicy na której wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że trzeba uniknąć weta, “bo rynki finansowe mogą gwałtownie zareagować na taki obrót spraw” – Jego zdaniem tzw. mechanizmu praworządności Polska i tak nie jest w stanie zablokować. Gowin mówił też, że samo narzędzie nie jest groźne dla Polski i trzeba popracować nad doprecyzowaniem przepisu w taki sposób, aby radykalnie ograniczyć możliwość jego dowolnego użycia – pisze portal. Chwilę potem skoczył na niego Zbigniew Ziobro i wicepremier Piotr Gliński.

Nie ma jasności co do intencji Gowina. Z jednej strony może prowadzić samodzielną grę, a drugiej cicho wspomaga premiera Morawieckiego i mówi to czego szefowi rządu na razie nie wolno powiedzieć. Napięcie między premierem i ministrem sprawiedliwości cały czas rośnie – W kuluarach sejmowych krąży plotka, iż Morawiecki jest jednak gotów doprowadzić celowo do przesilenia rządowego, by pozbyć się podgryzających go od dawna ziobrystów – informuje Onet.pl. W efekcie może się rozpaść koalicja rządząca.

Źródło Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie