Polityka i Społeczeństwo

Za dwa tygodnie rozpadnie się Zjednoczona Prawica? PiS ma już dość Gowina

Flickr.com

Co tam słychać na sejmowych korytarzach, odnośnie Jarosława Gowina i jego przyszłości w prawicowej koalicji? “Newsweek” zasięgnął języka.

W połowie maja Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin podpisali porozumienie programowe bazujące na założeniach “Polskiego ładu”. Sielanka trwała około 48 godzin, bo już dwa dni później Adam Bielan przystąpił do ponownego rycia pod liderem Porozumienia. Później zaczęły wychodzić niejasności programowe i można było odnieść wrażenie, że Jarosław Gowin nie wiedział co podpisuje.

Od tego czasu trwa spór o podniesienie składki zdrowotnej, która zapłacą przedsiębiorcy. Gowin chce być w rządzie twarzą przedsiębiorczości, wiec nie może sobie pozwolić na stratę cnoty. Wszystko wskazuje na to, że panowie nie dojdą do porozumienia, chociaż stronnictwo wicepremiera Gowina przedstawiło osiem alternatywnych propozycji.

W Zjednoczonej Prawicy rośnie napięcie związane z przyjęciem Polskiego Ładu. Jarosław Gowin nadal nie chce poprzeć rozwiązań podatkowych premiera, a PiS znalazło inną większość dla swoich pomysłów. To może skończyć się rozpadem koalicji – pisze “Newsweek”.

Jak pisze “Newsweek”, w PiS-e doszli do wniosku, że dalsze próby dogadania się z Porozumieniem nie mają sensu i trzeba działać. M.in. dlatego ostatnio oglądaliśmy powrót Czartoryskiego, Janowskiej czy Kołakowskiego. Do tego dochodzi trzech posłów od Kukiza, szóstka z Partii Razem i tak ma wyglądać większość do przeforsowania podwyżki podatków.

W kuluarach sejmowych można usłyszeć od praktycznie wszystkich polityków PiS, że Gowina mają już serdecznie dość. Cały czas wśród polityków Porozumienia operuje Adam Bielan. Według informacji tygodnika do przeciągnięcia jest jeszcze dwóch posłów. Z innymi będzie ciężko. Do tego dochodzą spekulacje na temat przyszłości Porozumienia w prawicowej koalicji.

Podobno mamy dwa tygodnie – mówią politycy związani z Jarosławem Gowinem. Dodają, że takie plotki rozpuszcza otoczenie Adama Bielana. Na sejmowych korytarzach słychać raczej, że to na jesieni ma dojść do rozprawy z Jarosławem Gowinem.

Źródło – Newsweek.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie