Polityka i Społeczeństwo

Z wyników tego sondażu Tusk będzie zachwycony. Jest też spora niespodzianka na podium [SONDAŻ]

Grand Warszawski/ Shutterstock

Kto jest w Polsce liderem opozycji? W kolejnym badaniu przeprowadzonym przez SW Research zwycięzca nadal utrzymuje sporą przewagę nad resztą peletonu.

Pracownia SW Research na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytała Polaków, kto jest liderem opozycji w Polsce. 1 sierpnia ankietowani zdecydowanie wskazali na Donalda Tuska, który uzyskał wówczas 31,1 proc. wskazań. W najnowszym sondażu były premier nadal przewodzi w zestawieniu i jest wskazywany przez 28,8 proc. respondentów.

Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski w którym lidera widzi 8,4 proc. badanych.

Na trzeciej pozycji znalazł się Krzysztof Bosak. Lidera opozycji widzi w nim 6,3 proc. ankietowanych. Dla 6,1 proc. pytanych liderem opozycji w Polsce jest Szymon Hołownia. Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, jest liderem opozycji dla 2,8 proc. badanych. Włodzimierz Czarzasty wzbudził zaufanie liderskie w 2,5 proc. uczestników badania. 4,5 proc. ankietowanych lidera opozycji widziałoby w innym polityku. 40,6 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

– Czołową postać polskiej opozycji w osobie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej widzi blisko 4 na 10 (37%) badanych, którzy ukończyli 50 lat i jedna na trzy osoby posiadająca wykształcenie wyższe. Donalda Tuska wskazała częściej niż co trzecia osoba (35%), której dochody wynoszą od 1001 zł do 2000 zł oraz taki sam odsetek mieszkańców miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców oraz mieszkańców największych miast – komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 21.09-22.09.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie