Polityka i Społeczeństwo

Z ulgą pożegnaliśmy rok 2020. Czy 2021 będzie lepszy? Polacy odpowiedzieli [SONDAŻ]

Shutterstock

Rok 2021 będzie lepszy od poprzedniego? A może wręcz gorszy? Co na ten temat sądzą Polacy? Odpowiedzi udziela najnowszy sondaż.

Choć zmiana daty nie powoduje automatycznego wymazania tego, co przyniósł światu 2020 tok, to ludzie patrzą z nadzieją na nadchodzące 12 miesięcy. „Rzeczpospolita” postanowiła zapytać Polaków, jaki ich zdaniem będzie rok 2021. Sondaż przeprowadzony przez SW Research pokazuje, że nasi rodacy dość optymistycznie podchodzą do nadchodzących miesięcy.

39 procent ankietowanych uznało, że rok 2021 będzie lepszy, niż poprzedni. 25,5 procent sądzi, że nie zauważy zmian ani na lepsze, ani na gorsze. Z kolei 16,6 procent spodziewa się jeszcze gorszego roku, niż 2020. Pozostałe 18,9 procent badanych nie ma na ten temat zdania.

Wygląda więc na to, że Polacy są nastawieni do przyszłości dość pozytywnie. Ze szczegółowych wyników sondażu wynika, że szczególnie optymistycznie patrzą w nowy rok najmłodsi – ankietowani w wieku do 24 lat. Z kolei sceptycznie nastawione do przyszłości są osoby w wieku między 35 a 49 lat. Częściej też to mężczyźni spodziewają się po nowym roku złych rzeczy, niż kobiety. Jak będzie w rzeczywistości? Nadzieję dają szczepionki, ale nie da się ukryć, że będziemy musieli zmierzyć się z niemedycznymi skutkami pandemii – kryzysem gospodarczym. Trudno jednak dywagować – ostatni rok dobitnie udowodnił, że świat jest tak nieprzewidywalny, iż wszystkie przewidywania szybko mogą okazać się bezużyteczne.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie