Po godzinach

Z tym politykiem Polacy najchętniej zjedliby wigilijnego karpia. Jesteście zaskoczeni?

fot. Shutterstock
Święta to czas, w którym polityka oficjalnie schodzi na boczny tor, ale w praktyce nie opuszcza ani wyborców ani polityków.

Ci drudzy przygotowują specjalne orędzia, wystąpienia, spotykają się na partyjnych opłatkach, fotografują z duchownymi. Ci pierwsi z kolei często podejmują temat polityki przy rodzinnym stole. Portal wp.pl przeprowadził ciekawy sondaż, który może stać się przedmiotem takich dyskusji. Badanym zadano pytanie – którego polityka zaprosiliby do wigilijnego stołu?

Polacy okazali się bardzo podzieleni w swoich sympatiach. Największe grupy są związane z elektoratem PiS, 25,8 proc. wybrało bowiem Prezydenta Andrzeja Dudę, a 19,6 proc. zaprosiłoby premiera Mateusza Morawieckiego. Na trzecim miejscu uplasował się były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, którego wybrało 8 proc. ankietowanych osób.

Tuż za podium znaleźli się egzekwo dwaj opozycyjni kandydaci w wyborach prezydenckich, Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak Kamysz. Wskazało ich po 5,7 proc. badanych. Jarosława Kaczyńskiego wskazało 5 proc. ankietowanych, dalej znaleźli się Borys Budka z PO z wynikiem 4,7 proc, Robert Biedroń (4,2 proc.) i Szymon Hołownia (3,5 proc.).

Badanie przeprowadził IBRiS, w dniach 19 i 20 grudnia 2019 roku, na zlecenie portalu wp.pl.

źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie