Polityka i Społeczeństwo

Z Lewicy prosto na ambonę. Była zwolenniczka Strajku Kobiet zmienia poglądy szybciej niż Kukiz

Posłanka Monika Pawłowska w marcu przeszła z Lewicy do Porozumienia Jarosława Gowina. Teraz pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z dożynek w Szczebrzeszynie. Na jej wpis zareagował jezuita o. Grzegorz Kremer.

Pawłowska na dożynkach

Była posłanka Lewicy przemawiała na dożynkach.

Co ciekawe, jeszcze niedawno była przecież członkinią klubu poselskiego partii, która nie przepada za Kościołem.

W starych czasach, głos na ambonie dostawało się po święceniach, dziś wystarczy zmienić barwy partyjne. Chyba zostanę tradycjonalistą

– zakpił w mediach społecznościowych jezuita o. Grzegorz Kramer.

Od Lewicy do Gowina

O przejściu Pawłowskiej do Porozumienia media pisały w marcu. Wyborców i komentatorów życia politycznego szokowało to, że posłanka przeszła z Lewicy do prawicowego/centrowego Porozumienia, partii, która była jeszcze wtedy częścią Zjednoczonej Prawicy.

Posłanka wcześniej ostro krytykowała nawet rząd Zjednoczonej Prawicy. Nie zgadzała się na zmiany w konstytucji, które mogłyby zakazać przeprowadzania aborcji. W social mediach prezentowała się jak zwolenniczka Strajku Kobiet Marty Lempart.

To nie wszystkie kontrowersje, które kojarzą się nam z Pawłowską. W 2019 r. została ona też oskarżona o mobbing przez jednego z działaczy Wiosny. Zarzucał on stosowanie wobec niego przemocy psychicznej, ale także poniżanie przy innych działaczach organizacji i używanie bardzo ostrego języka.

– Uważam, że jest to dobrze przeprowadzony atak polityczny. Na pewno nie jest to spontaniczny wybuch emocji człowieka, który tak naprawdę był moim przyjacielem – mówiła Pawłowska w rozmowie z Onetem, broniąc się przed oskarżeniami.

Jak widać, posłanka wraz ze zmianą barw klubowych zmieniła też chyba poglądy. Kościół  nie pochwalał działań Strajku Kobiet. Wątpliwe, by sama Pawłowska rok temu chciała pojawić się na dożynkach w roli mówcy.

Źródło: Twitter, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie