Polityka i Społeczeństwo

Z cyklu “Tajemnice pałacu”. Ile kosztuje działalność Kingi i Agaty Dudy?

Agata Duda i Kinga Duda formalnie nie otrzymują żadnych pieniędzy, ale ich działalność generuje koszty. Pałac Prezydencki unika odpowiedzi na to pytanie.

Kindze Dudzie, jak i każdemu ze społecznych doradców, nie przysługują żadne dodatkowe profity, jak np. gabinet, ochrona, środki pieniężne czy samochód – mówił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Czy jednak działalność Kingi Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy nie generuje żadnych kosztów dla budżetu? Na tak postawione pytanie Płac Prezydencki nie odpowiada – informuje dzisiejsza Rzeczpospolita.

Gazeta zapytała Kancelarię Prezydenta o koszty związane np. z obsługą Kingi Dudy, jej podróży służbowych, diet i ochrony. Kancelaria napisała, że córka prezydenta nie uczestniczyła dotychczas w żadnych oficjalnych spotkaniach w charakterze doradcy – Nie jest prowadzona ewidencja księgowa, a tym samym gromadzona informacja, grupująca koszty działalności doradców i w konsekwencji nie jest możliwe wyodrębnienie kosztów, których dotyczy przedmiot wniosku – cytuje odpowiedź Rzeczpospolita.

Działalność Kingi Dudy na pewno generuje jakieś koszty – mówi dziennikowi Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy fundacji ePaństwo. Izdebski zwraca uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy Pałac Prezydencki odmawia informacji na taki temat. Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku żony Andrzeja Dudy.

Opozycja również chciała poznać koszty działalności Agaty Kornhauser-Dudy. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaczęli na Komisji Finansów Publicznych doptywać o koszty – Jeśli chodzi o wydatki pierwszej damy, to chciałabym przypomnieć, że w tym momencie nie ma takiego rozdziału, nie ma specjalnego konta – usłyszeli od Haliny Szymańskiej z Kancelarii Prezydenta.

Źródło Rzeczpospolita

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie