Polityka i Społeczeństwo

YouTube włącza się w walkę z antyszczepionkowcami. Sprawdźcie, co się wkrótce wydarzy

Shutterstock

YouTube wymierza cios w stronę zagorzałych antyszczepionkowców i koronasceptyków. Materiały z nieprawdziwymi informacjami na temat szczepionek znikają z serwisu.

Antyszczepionkowcy nie znajdą już na YouTube materiałów zawierających fałszywe informacje na temat szczepionek – nie tylko tych na COVID-19, także innych preparatów. Serwis ogłosił, że zablokuje dostęp do filmów, które głoszą nieskuteczność szczepień i opowiadają o zagrożeniach z nich płynących. Blokowane są też materiały, w których pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat substancji zawartych w preparatach. YouTube usunął też konta należące do liderów ruchu antyszczepionkowego, m.in. Roberta F. Kennedy’ego Jr. I Josepha Mercolę.

Jesteśmy zjednoczeni z całym światem i nie będziemy żyć w strachu. Chcemy wspólnie walczyć o prawdę oraz naszą wolność – oświadczyli przedstawiciele YouTube’a.

To kolejny krok, który platforma wykonała w walce z dezinformacją na temat COVID-19. Wcześniej z YouTube’a usunięto niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy Russia Today. Platforma poinformowała, że konta te naruszyły politykę dezinformacji na temat COVID-19. Strona rosyjska zareagowała ostro, nazywając ten ruch „bezprecedensową agresją informacyjną” i grożąc zablokowaniem YouTube.

Od internetowych gigantów – YouTube’a, Facebooka czy Twittera – oczekuje się stanowczych działań, by powstrzymać rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat COVID-19 czy szczepionek. To właśnie te platformy są dla radykalnych antyszczepionkowców najlepszym narzędziem do szerzenia dezinformacji. W lipcu telewizja BBC opublikowała materiał o youtuberach, którzy dostali ofertę – atrakcyjne wynagrodzenie za przygotowywanie materiałów oczerniających szczepionki na koronawirusa.

Źródło: Interia, Komputer Świat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie