Polityka i Społeczeństwo

wzburzony komendant główny policji zarzuca Janinie Ochojskiej brak odwagi. Zapomniał chyba o kluczowych faktach

Janina Ochojska to jedna z najbardziej znanych polskich działaczek humanitarnych. Wczoraj skrytykowała polskie służby za użycie armatek wodnych przeciwko próbującym przedrzeć się na polską stronę migrantom. Napisała, że może to doprowadzić do ich wychłodzenia i śmierci. Słowa nie przypadły do gustu komendantowi głównemu policji.

Ochojska odpowiada

“Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona @Straz_Graniczna oraz @Kaminski_M_. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić”

– napisała Ochojska na Twitterze o godz. 11 rano.

 – Ciężko zachować spokój, kiedy się słyszy takie słowa – powiedział w Polsat News komendant główny policji Jarosław Szymczyk. – Ale wszyscy ci migranci, którzy byli po drugiej stronie, mieliby nadal suchą odzież, gdyby nie zaczęli rzucać kamieniami w funkcjonariuszy polskich służb i polskich żołnierzy. Z punktu widzenia policjanta nie ma żadnego znaczenia, czy rzuca to chuligan, czy migrant. Jak później lekarz szyje taką ranę, to tak samo boli. Ja nie oczekuję, żeby nas wszyscy kochali, ale elementarny szacunek dla tych, którzy narażają życie, się należy. To żadna odwaga zza klawiatury formułować tego typu oskarżenia. Odwagą jest stanąć naprzeciwko tych ludzi – dodał.

Ochojska nie pozostała mu dłużna.

“Nie zna pan mojego życia, więc nie jest pan w stanie ocenić mojej odwagi lub jej braku. Pozdrawiam” – napisała pani Janina.

Bohaterka

O co jej chodzi? Od lat 70. współpracowała z opozycją PRL. W 1980 r. przystąpiła do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego kolportowała zakazaną literaturę. Działała też w lokalnym komitecie zajmującym się pomocą osobom represjonowanym i ich rodzinom. W 1992 r. zorganizowała z kolei konwój polskiej pomocy dla mieszkańców oblężonego przez Serbów Sarajewa. W tym samym roku założyła Polską Akcję Humanitarną, w której objęła funkcję prezesa. Jak widać, odwagi jej nie brakuje…

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie