Polityka i Społeczeństwo

Wyzwolony Gowin ostro ocenia działania swoich byłych sojuszników. “Zła noc dla Polski”

Piotr Drabik / Flickr

Burzliwe sejmowe wydarzenia ze środy zepchnęły nieco w cień inny wątek polskiego politycznego serialu. Wyrzucony z rządu Jarosław Gowin oficjalnie ogłosił koniec Zjednoczonej Prawicy i skrytykował swoich dawnych sojuszników.

Wyrzucenie Jarosława Gowina z rządu było informacyjną bombą, którą PiS rzuciło we wtorek. W środę perypetie lidera Porozumienia zostały zepchnięte w cień przez skandaliczne działania PiS w Sejmie, czyli reasumpcję przegranego głosowania i przeforsowanie Lex TVN. Gowin, który już w koalicji nie jest, w mocnych słowach skomentował zachowanie dawnych sojuszników.

To, co wydarzyło się wczoraj jest aktem hańby – ocenił Gowin w programie Onet Rano. – To była zła noc dla Polski i polskiej demokracji. Ten okręt Jarosława Kaczyńskiego nabiera wody. To nie jest jeszcze Titanic, który tonie, ale już wiadomo, że nie da się w żaden sposób wspólnie rządzić tak ekscentryczną większością, jak ta, która wczoraj przegłosowała haniebne prawo, jakim jest lex TVN – dodał i podkreślił, że liczy, iż ustawa zostanie odrzucona w Senacie.

Nowe otwarcie Porozumienia

Jarosław Gowin zapowiedział też w Sejmie nowy rozdział w bytności Porozumienia. Poinformował, że podjęto decyzję o utworzeniu koła parlamentarnego.

Zachowujemy wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy, mamy poczucie, że zachowujemy wierność wyborcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, równocześnie jednak od początku tej kadencji pojawiały się sytuacje, w których PiS próbowało przeforsować rozwiązania szkodliwe dla Polski i Polaków – powiedział Gowin. Cóż to za szkodliwe rozwiązania? Między innymi właśnie Lex TVN.

Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy, co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi. Chcemy Polski dumnej z siebie, Polski zamożnej, Polski szanującej wewnętrzny pluralizm naszego społeczeństwa, Polski, z którą liczą się i szanują ją wszyscy na świecie – powiedział Gowin i zaprosił do współpracy „wszystkie środowiska centroprawicowe”.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie