Polityka i Społeczeństwo

Wywalili go z rządu. Teraz Kowalski się mści i ujawnia brudy Zjednoczonej Prawicy

– To, co się dzieje od 2019 roku, od wyborów, jest troszeczkę niepokojące i na ten temat rozmawiamy w ramach koalicji. Odchodzenie od programu PiS jest czymś, z czym Solidarna Polska się nie zgadza – powiedział na antenie Radia ZET Janusz Kowalski, który stracił stanowisko wiceministra w resorcie aktywów państwowych.

Janusz Kowalski troszczy się o koalicję?

– Wiceministrem, ministrem, ale również i premierem się bywa – podkreślał Kowalski. Do tego stwierdził, że prawica zawsze wygrywała wybory wiarygodnością. Jego zdaniem to powinno być fundamentem Zjednoczonej Prawicy.

Otwarcie krytykuje już też PiS.

– A nie obiecywaliśmy likwidacji kopalń, nie obiecywaliśmy wzrostu cen energii i ciepła, nie obiecywaliśmy miękkiej postawy wobec Brukseli w kontekście polityki klimatycznej – wyliczał w Radiu ZET. Dodał jeszcze, że zaostrzenie polityki klimatycznej w grudniu 2020 roku było samodzielną decyzją premiera, choć „w programie PiS jest dokładnie coś odwrotnego – poluzowanie polityki energetycznej”. – W 2019 obiecywałem walkę o suwerenność energetyczną Polski, żeby uniezależniła się od gazu i ta kwestia nasz poróżniła z przyjaciółmi z Prawa i Sprawiedliwości – mówił.

Gdy został zapytany, dlaczego Solidarna Polska nie wyjdzie z rządu, skoro aż tak bardzo nie podoba jej się polityka PiS, odpowiedział, że program Zjednoczonej Prawicy jest realizowany w 70 proc.. Ponoć jego partia jest otwarta na merytoryczną dyskusję z PiS. – Poza tym alternatywa jest dramatyczna – dodał.

Upiera się, że jego ugrupowaniu nie chodzi o tzw. stołki.

– Moja dymisja jest najlepszym dowodem na to, że nie o posady chodzi. Gdyby chodziło o posady, to siedziałbym cicho, połykałbym własny język, zmieniałbym zdanie i udawałbym, że decyzje ws. zaostrzenia polityki klimatycznej są w porządku – skomentował Janusz Kowalski.

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy

Coś dziwnego dzieje się jednak wewnątrz obozu rządzącego dziś Polską. Od początku tej kadencji Porozumienie i Solidarna Polska utrudniają PiS-owi wdrażanie nowych pomysłów. Czy to początek końca gabinetu Mateusza Morawieckiego? Nie wiemy, ale istnieje możliwość, że czekają nas przedterminowe wybory.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie