Wystarczyły TRZY słowa! Iga Świątek zareagowała na internetowy żart, TEN wpis zachwycił fanów. „Rozwaliłaś system”

Iga Świątek rozbawiła internautów. Wystarczył krótki wpis na platformie X. Tenisistka po raz kolejny udowodniła, że ma poczucie humoru i duży dystans do siebie.

Iga Świątek i… chomiki

Iga Świątek pokazała, że ma poczucie humoru. Została bohaterką internetowego żartu i postanowiła zareagować.

Jej wpis rozbawił internautów. Ale po kolei.

Wszystko zaczęło się od artykułu pod wymownym tytułem „Gdzie się podziały polskie chomiki? Zabija je to, z czego jesteśmy dumni”. Tekst pojawił się na portalu Interia. Internauta, który występuje na platformie X jako „13”, żartobliwie – i słusznie! – zauważył, że wszyscy jesteśmy dumni z… Igi Świątek.

Post stał się viralem, doczekał się mnóstwa reakcji. „Iga Świątek, proszę zaprzeczyć!” – pisali rozbawieni internauci w komentarzach. Żart dotarł do polskiej tenisistki, a ta postanowiła zareagować.

To nie ja! – odpisała liderka rankingu WTA, czym rozbawiła internautów. „Bardziej od gry Igi Świątek kocham tylko jej wpisy na Twitterze”, „Jesteś bezbłędna”, „Dzięki, że wyjaśniłaś”, „Jakie to jest złoto! Made my Day!”, „Iga, rozwaliłaś system” – czytamy w komentarzach.

Co więc jest zmorą nieszczęsnych chomików? W artykule Interii napisano, że „na jego tereny wkracza gospodarka rolnicza, deweloperzy, drogi i parkingi”.

Chomik europejski powoli staje się w Polsce rzadkością. Przyrodnicy głośno apelują — chrońmy chomika, zanim będzie za późno – czytamy.

Wkrótce Wimbledon

Tymczasem Iga Świątek przygotowuje się do Wimbledonu. W ostatnich tygodniach tenisistka odpoczywała – nie wystąpiła w turnieju WTA 500 Berlinie – ale wielkoszlemowy turniej zbliża się wielkimi krokami. Wróciła więc do treningów. I to w niezłym towarzystwie! Na nagraniu, które opublikowało oficjalne konto Wimbledonu, widać, jak Świątek trenuje obok Carlosa Alcaraza. Co ciekawe, oboje są triumfatorami tegorocznego Rolanda Garrosa.

Hiszpan jest też obrońcą tytułu w Londynie. Z kolei Świątek i Wimbledon to nie jest dobrana para. To jedyny wielkoszlemowy turniej, w którym Polka nie awansowała dalej, niż do ćwierćfinału. Przypomnijmy, że ma na koncie cztery triumfy w Roland Garros, jeden w US Open oraz półfinał w Australian Open.

Na londyńskich kortach trwają już eliminacje, od 1 lipca rusza właściwy turniej. Finały – 13 i 14 lipca. Niecałe dwa tygodnie później ruszają Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Turniej tenisa odbędzie się na kortach Rolanda Garrosa.

Fot. Depositohotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *