Polityka i Społeczeństwo

Wystąpienie Morawieckiego w ogniu krytyki. Prof. Grodzki złamany słowami premiera o “przejściu suchą stopą” przez pandemię

Flickr.com/Senat RP

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki w bardzo mocnych słowach skomentował wczorajsze wystąpienie premiera Morawieckiego w Sejmie.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu doby przybyło ponad 12 tys. nowych zakażonych. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 168 osób. Wczoraj w Sejmie premier Mateusz Morawiecki roztaczał wizję przejścia suchą stopą przez drugą falę epidemii.

O te słowa w programie “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24 został zapytany marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki – Jako lekarz, jako człowiek wyznający określone zasady moralne, nie używałbym określenia “sucha stopa”, jeśli umarł nam chociaż jeden chory – powiedział.

Prof. Grodzki jako niemoralne określił słowa o “przejściu suchą stopą” – My tracimy kilkadziesiąt lub ponad sto istnień Polaków dziennie. Mówienie o “suchej stopie” mnie irytuje. To jest czysta propaganda sukcesu. Ludzie, którzy mogliby żyć, umierają. Mówienie tutaj o sukcesach jest rzeczą niemoralną – podkreślił.

Marszałek Senatu odpowiadał także na pytania o przygotowanie rządu do kolejnego uderzenia Covid-19 i nazwał je chaotycznymi i od Sasa do Lasa – Ciągle nie mamy realnego przerywania łańcucha epidemiologicznego. Nie mamy realnych izolatoriów. Izolacja w mieszkaniu z babcią, dziećmi, żoną i psem to jest oszukiwanie samego siebie – zaznaczył Dodał również, że należy zwiększyć liczbę wykonywanych testów.

Profesor nauk medycznych powiedział, że ostatnie pół roku zostało przez rząd zmarnowane. Obóz rządzący zajmował się sobą, zamiast planować i przygotowywać państwo na kolejną fale epidemii. Według marszałka to było proste i do przewidzenia – Efekty mamy takie, jakie mamy – smutno skonstatował.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie