Polityka i Społeczeństwo

Wyssany z palca sondaż Wiadomości TVP… i to nie jeden

PiSowskie media

Wiadomości TVP od dawna przechodzą same siebie, ale kiedy wydawało się, że główny program informacyjny PiSowskich mediów narodowych nie może upaść niżej, rychło okazuje się, że jednak może.

Dzisiejsze głównie wydanie Wiadomości stało pod znakiem absurdalnych i niedorzecznych sondaży. Na froncie walki propagandowej jak zwykle główna gwiazda stajni Jacka Kurskiego, Ewa Bugała.

Mogliśmy usłyszeć, że Platforma de facto traci w sondażach, gdyż wyborcy zauważają niezdecydowanie partii Grzegorza Schetynę w kwestii programu Rodzina 500 plus. Naszym oczom ukazał się sondaż, w którym PiS bije PO na głowę, otrzymując 44,9% poparcia, przy 24,7% dla największej partii opozycyjnej.

W materiale wspomniano wprawdzie, że badanie obejmuje jedynie wyborców zdecydowanych, którzy wiedzą, na którą formację chcą głosować, ale i w tym układzie dysproporcja jest rażąco zawyżona na korzyść partii Jarosława Kaczyńskiego.

PiSowskie media w natarciu na rzeczywistość.

Przedstawione wyniki nijak się mają do trendów, które odnotowywane są ostatnimi czasy przez przeróżne firmy badawcze. Bez względu na to, która partia prowadzi, to różnica sondażowa między PiS a PO jest ostatnio minimalna.

Kantar Millward Brown SA z 26 kwietnia 2017 r.

Sondaż dla TNS (Kantar Public) z 28 kwietnia 2017 roku

Pokazując taką dezinformację PiSowskie media mają za zadanie pokazać zafałszowany obraz rzeczywistości, w którym Kaczyński bije wszystkich konkurentów na głowę.

Ale na tym nie koniec, okazuje się jednak, że to nie jedyny sondaż jaki przygotowały PiSowskie media, z którego można się było dziś pośmiać.

Przy okazji relacji z tegorocznych matur, Wiadomości pochwaliły się wynikami kolejnego badania. Tym razem chodziło o nastawienie młodzieży licealnej do kondycji gospodarki i perspektyw na rynku pracy.

Narracja TVP łudząco przypominała najlepsze czasy PRL. Oglądając materiał można było dojść do wniosku, że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym. Przed obecną młodzieżą świetlana przyszłość, zaś ponad połowa abiturientów uważa, że otrzymanie dobrej pracy zależy od inteligencji i znajomości języków obcych. Wszystko to dzięki skokowi cywilizacyjnemu, jaki dokonał się w naszej gospodarce dzięki wspaniałym rządom PiS.

Nie zabrakło oczywiście łajania poprzedników. Prowadząca główne wydanie, Danuta Holecka, nie omieszkała wspomnieć, że za rządów koalicji PO-PSL prawie 3/4 abiturientów uważała, że otrzymanie pracy zależy od układów i znajomości.

Jak widzimy, wystarczył niewiele ponad rok, ażeby nasza młodzież wstała z kolan i dostrzegła świetlane perspektywy, jakie czekają nas wszystkich za jedynie słusznych rządów.

Serio, Panie i Panowie z TVP dajcie sobie na wstrzymanie, przecież tego nie da się na trzeźwo oglądać… no chyba, że w Korei Północnej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie