Polityka i Społeczeństwo

Wyrzucony z Porozumienia poseł ujawnia mroczny spisek opozycji. Jarosław Gowin w roli głównej

Oburzające kłamstwo wicepremiera w sprawie ważnej ustawy
fot. flickr/KPRM

Jacek Żalek, jeden z wyrzuconych z Porozumienia posłów, postanowił podzielić się swoją interpretacją chaosu, jaki dotknął partii Jarosława Gowina. Polityk daje do zrozumienia, że Gowin jest agentem opozycji, który ma zniszczyć Zjednoczoną Prawicę od środka.

Wywiad, który Jacek Żalek udzielił portalowi doRzeczy.pl, mógłby zainspirować scenarzystów do stworzenia mocnego politycznego serialu. A może było na odwrót – to seans „House of Cards” sprawił, że poseł dostrzegł w ostatnich wydarzeniach potężny spisek, który uknuli  Jarosław Gowin i politycy opozycji. Celem intrygi jest zniszczenie Zjednoczonej Prawicy od środka.

Żalek przyznał, że jest zaniepokojony informacjami, jakoby Jarosław Gowin spotykał się potajemnie z Donaldem Tuskiem, Borysem Budką czy Szymonem Hołownią. Zastanawia się, czy lider Porozumienia wciąż chce współtworzyć obóz Zjednoczonej Prawicy. Żalek chciałby, by Gowin jasno się określił. Ale z tym może być ciężko, gdyż wicepremier stał się częścią mrocznej intrygi, knutej przez opozycję. Żalek wie, że podczas tajnych rozmów przedstawiciele opozycji namawiają Gowina, by póki co nie opuszczał koalicji rządzącej.

Opozycja doskonale wie, że nie jest dziś przygotowana do przejęcia władzy. Dlatego Gowin ma na razie zostać w Zjednoczonej Prawicy i czekać. Czekać na moment, aż będzie taki kryzys, że uda się – z udziałem Gowina – doprowadzić do upadku rządu i wcześniejszych wyborów – zdradza ten mroczny plan Żalek. Polityk zna więcej szczegółów intrygi – chodzi też o porządki na czele opozycji!

W tle jest Donald Tusk, który zamierza wrócić i wspólnie z Hołownią obalić Budkę. Rozmowy z Gowinem służą temu, by po rozstrzygnięciu sporu w PO dać sygnał do ataku i przy pomocy Gowina, gdy opozycja będzie już gotowa, zdetonować tę bombę pod okrętem Zjednoczonej Prawicy, doprowadzając do jego zatopienia – analizuje Żalek. – Dziś opozycja nie jest gotowa, ale koń trojański już jest gotowy – kwituje polityk.

Źródło: Do Rzeczy

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie