Polityka i Społeczeństwo

Wyrzucono ją z rządu za krytykę Polskiego Ładu. Anna Kornecka ujawnia największy problem rządu Zjednoczonej Prawicy

screen / YouTube/ Kongres 590

Prawdziwym powodem dymisji Anny Korneckiej jest jej sprzeciw wobec podatkowego łupienia Polaków, który jest zapisany w “Polskim ładzie”.

Przedwczoraj Anna Kornecka gościła w TVN24. W porannym programie “Jeden na jeden” nie zostawiła suchej nitki na PiS-owskim skoku na kieszenie Polaków. Kornecka uderzyła w “Polski ład” mocniej od Jarosława Gowina. W jej ocenie teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców mija się z rzeczywistością.

Wczoraj już przed południem pojawiły się informacje o jej możliwej dymisji, a popołudniu się zmaterializowały. Oficjalnym powodem jest niezadowalające tempo prac w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego.

Cała Polska wie, że Porozumienie Jarosława Gowina odnosi się krytycznie wobec proponowanych zmian w podatkach, więc powód dymisji brzmi co najmniej mało wiarygodnie.

– Wchodząc do rządu miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją. Dalej będę pracować na rzecz tych, dzięki którym Polska się rozwija-pracować tak, jak całe Porozumienie – napisała po dymisji.

W rozmowie z TVN24 powiedziała, że prawdziwą przyczyną jest jej sprzeciw wobec podnoszenia podatków. Okazuje się, że w rządzie Zjednoczonej Prawicy nie ma miejsca na jakiekolwiek opinie, wyrażane w stosunku do projektów, które są prezentowane – stwierdziła.

– Od wielu miesięcy sygnalizujemy, że zaproponowane rozwiązania są dla nas niepokojące. Proponowaliśmy wiele rozwiązań przez wiele tygodni. Oprócz ryczałtu dla przedsiębiorców żadne z nich nie zostały tak naprawdę zaakceptowane. Dałam temu wyraz w wyrażonej opinii, a to z kolei poskutkowało taką, a nie inną reakcją pana premiera – dodała.

Według badania Instytutu Badań Spraw Publicznych tylko 8 proc. ankietowanych uważa, że “zdecydowanie zyska” na “Polskim ładzie”. Niecałe 10,5 proc. uważa, że “raczej zyska”. Prawie 30 proc. badanych wskazuje odpowiedź “zdecydowanie więcej stracę”, a 22 proc. respondentów uważa, że “raczej więcej stracą”. Te wyniki pokazują, że obywatele uważają “Polski ład” za gangrenę.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie