Polityka i Społeczeństwo

Wyrok Trybunału to czysta prowokacja? Mocne słowa prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Flickr.com/Senat RP

W kategoriach prowokacji umieszcza wyrok Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

W niedzielny poranek gościem Radia Zet był prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. To co dzieje się w Polsce pod butem koronawirusa ocenił jako scenariusz polski, a nie włoski – Mówmy o scenariuszu polskim. On jest chyba jeszcze bardziej tragiczny, niż ten z początku epidemii we Włoszech – powiedział profesor.

O wprowadzonych restrykcjach powiedział, że są konieczne – Mam tylko obawy, czy zostały we właściwym czasie podjęte. Należało je podjąć dużo wcześniej, tydzień lub nawet dwa tygodnie – tłumaczył.

Lekarz był pytany także o wyrok Trybunału Konstytucyjnego w ważnej społecznie sprawie, który został wydany w środku szalejącej epidemii – Jestem wściekły jako lekarz. Myślę, że nie tylko ja, że wszyscy lekarze. Podejmowanie decyzji w tak trudnym dla społeczeństwa okresie, jakby nie było innych problemów.(…)To jest dla mnie prowokacjamówił na antenie.

Szef Naczelnej Rady Lekarskiej został zapytany, co się stanie z pacjentkami, oczekującymi na terminację ciąży z powodów, których dotyczy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Odpowiedział, że nie dziwią go decyzje administracyjne szpitali, które będą wstrzymywać zabiegi, ponieważ nie chcą ponosić odpowiedzialności.

Źródło RadioZet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie