Polityka i Społeczeństwo

Wyniki tego sondażu są miażdżące dla Kurskiego. Tak Polacy ocenili rzetelność TVP [SONDAŻ]

Rządy Kurskiego w TVP zagrożone. Tak wielkich spadków oglądalności jeszcze nie było
fot. wikimedia/VaGla

Ponad połowa Polaków uważa, że „Wiadomości” TVP nie są dobrym źródłem informacji o kampanii prezydenckiej. Tak wynika z sondażu oceniającego rzetelność programów informacyjnych, który przeprowadził IBRiS.

W przeprowadzonym przez IBRiS dla Onetu badaniu zapytano Polaków o ocenę rzetelności telewizyjnych programów informacyjnych, jeżeli chodzi o relacjonowanie kampanii wyborczej. Ankietowanych poproszono o opinię na temat „Wiadomości” TVP, „Faktów” TVN, „Wydarzeń” Polsatu oraz TVP Info, TVN24 i Polsat News.

Wyniki badania są zdecydowanie niekorzystne dla Telewizji Publicznej.

Około połowa Polaków uważa „Wiadomości” i TVP Info za nierzetelne źródło informacji o kampanii prezydenckiej. Pierwsze miejsce w tej niekoniecznie prestiżowej klasyfikacji zajęły „Wiadomości”. Aż 51 procent Polaków uważa ten program za nierzetelny. O TVP Info takie zdanie ma 49,7 procent.

Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmują „Fakty”, ale różnica punktów procentowych między programami TVP a serwisem informacyjnym TVN jest kolosalna. Tylko 16,8 procent uważa „Fakty” za nierzetelne. Ta różnica uzmysławia, jaką opinią „cieszą się” obecnie media publiczne. Najlepiej w tym rankingu wypada Polsat News, którym nie ufa zaledwie 7,8 procent badanych.

Za najbardziej rzetelne również uważane są polsatowskie media. 41,2 procent badanych jest zdania, że „Wydarzenia” dobrze relacjonują kampanię prezydencką, tę opinię o Polsat News wyraża 36,9 procent. Podobny wynik osiągnęły programy TVN. TVN24 jest rzetelnym źródłem informacji o wyborach według opinii 35,8 procent Polaków, „Fakty” – zdaniem 35,1 procent.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie