Polityka i Społeczeństwo

Wyniki tego sondażu mocno dają do myślenia. To dlatego Polacy nie chcą się szczepić?!

Pracownia badawcza United Surveys zapytała Polaków, czemu panuje w Polsce taka niechęć do szczepień. Wielu uważa, że nie ma żadnej pandemii.

Wyszczepialność w Polsce na tle innych europejskich krajów wygląda bardzo marnie. Dwudawkowe i jednodawkowe szczepionki przyjęło 57 proc. populacji. W Niemczech ten wskaźnik oscyluje w okolicach 73 proc., we Francji to 78 proc., a w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech przekracza 80 proc.

Pracownia badawcza United Surveys na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” zapytała Polaków, dlaczego ich zdaniem rodacy nie chcą się szczepić.

Respondenci na pierwszym miejscu wskazali obawy związane z niebezpieczeństwem przyjęcia szczepionki. Tak wybrało 64,5 proc. ankietowanych. 46,8 proc. uważa, że Polacy nie palą się do szczepień, bowiem są zdania, że nie ma żadnej pandemii koronawirusa. W ocenie 41,7 proc., jest grupa osób oceniających możliwość zakażenia jako “grypkę”. Wierzą w koronawirusa, ale się go nie boją.

44,9 proc. ankietowanych uważa, że niechcący się szczepić nie ufają nauce, a 41,5 proc. – że nie ufają państwu. Jak pisze RMF FM, 40,7 proc. nie chce ulega presji i przyjęcie wakcyny rozpatruje w kategoriach ograniczenia ich wolności osobistej.

33,7 proc. ankietowanych jest zdania część niezaszczepionych wciąż się waha, a 17,4 proc. uważa, że obywatelom po prostu nie chce się szczepić. Niecałe 4 proc. wskazuje odpowiedź – nie mają czasu na szczepienie. 2,4 proc. nie ma zadnia na ten temat.

Czytaj również:

Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie