Polityka i Społeczeństwo

Wymowny wpis Kasi Tusk na temat manifestacji w Warszawie. Nic dodać, nic ująć

screen/ YT/

Według stołecznego ratusza w niedzielnej manifestacji w Warszawie wzięło udział ok. 80-100 tysięcy osób. Wśród nich Kasia Tusk, która specjalnie na tę okazję przyjechała do stolicy. – Polska nie może zostać sama – napisała na Instagramie.

10 października w miastach całej Polski odbyły się manifestacje w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Protesty zainicjował Donald Tusk w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. unijnego prawa.

Na zorganizowanej w Warszawie manifestacji pojawiła się córka byłego premiera, Kasia Tusk. Choć na co dzień zajmuje się modą, to nie pozostaje obojętna na sytuację polityczną w naszym kraju. Przyjechała więc do Warszawy wraz z mężem i córkami, by zamanifestować poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej. W mediach społecznościowych uzasadniła swoją decyzję.

Osiem tygodni po porodzie, z dwójką małych dzieci i pracą na głowie miałam lepsze pomysły na spędzenie niedzieli niż telepanie się 365 kilometrów do Warszawy. Ale cały czas chodziło mi po głowie pytanie: jeśli mi nie będzie się chciało iść na ten marsz to jak mogę oczekiwać aby ktoś inny zrobił to za mnie? Polska nie może zostać sama. Nie chcę aby moje dzieci dorastały poza Europą – napisała Kasia Tusk na Instagramie. Zwróciła się też do swojego ojca.

Nie wysłałeś nam osobistego zaproszenia @donaldtusk ale nie obrażamy się, bo nie przyjechaliśmy tutaj dla Ciebie – nie myśl sobie ;). Jesteśmy tu dla Twoich wnuków, bo to o przyszłość nowych pokoleń chodzi – podkreśliła Tusk, a wpis oznaczyła wymownym hashtagiem – #zostajęwunii.

Według stołecznego ratusza w warszawskiej manifestacji wzięło udział ok. 80-100 tysięcy osób. Protestowała jednak nie tylko Warszawa, a cała Polska – manifestacje odbyły się w ponad 120 miejscowościach.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie