Kultura Polityka i Społeczeństwo

Wymowny komentarz eksperta ws. głośnego oświadczenia Kultu. “Zapraszam na szkolenie”

Kazik Staszewski

Zespół Kult wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że nie będzie grał w koncertach dostępnych tylko dla zaszczepionych osób. – Rozmawiamy o tym, by koncert nie skończył się w szpitalu – skomentował sytuację ekspert.

Oświadczenie Kultu

Duże emocje wywołało oświadczenie zespołu Kult w sprawie koncertów, na które wejść mogą tylko osoby zaszczepione na koronawirusa. Kultowa grupa oznajmiła, że nie będzie grać na takich imprezach.

– W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie nie. Chcemy łączy, a nie dzielić – napisali członkowie zespołu.

Istotnie, temat ewentualnych dodatkowych przywilejów dla zaszczepionych pojawia się coraz częściej. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jednak niedawno, że rząd nie planuje wprowadzać odgórnie dodatkowych benefitów dla zaszczepionych.

– Benefitem głównym jest bezpieczeństwo zdrowotne. A przecież te dodatkowe benefity już są – we wszystkich limitach dot. wydarzeń nie zliczają się osoby zaszczepione. Osoby zaszczepione będą mogły podróżować po całym świecie bez konieczności uzyskiwania negatywnych wyników testu. Ta paczka korzyści jest całkiem sporamówił szef resortu zdrowia pod koniec maja w wywiadzie dla WP.

Ekspert odpowiada

Doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, przypomina, że w całej sprawie chodzi o bezpieczeństwo. Podkreśla, że nie chodzi o to, by dokonać podziału i ograniczyć przed częścią obywateli dostęp do dóbr kultury.

Zasady jak na weselach: zaszczepieni mogą być zwolnieni z pewnych ograniczeń, a osoby, które nie przyjęły preparatu, muszą mieć test albo maseczkę – powiedział ekspert na antenie Polsat News. Oświadczenie Kultu nazwał „bardzo niefortunną wypowiedzią”.

Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym, aby koncert nie skończył się w szpitalu – ocenił dr Grzesiowski.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie