Polityka i Społeczeństwo

Wymowna reakcja Kukiza na doniesienia o jego współpracy z Kaczyńskim. “Ja już jestem w PiS”

Ponoć środowisko Kukiz’15 rozmawia z PiS o potencjalnej współpracy. Jego lider, Paweł Kukiz, ogłosił nawet w piątek, że rozważa wejście do Zjednoczonej Prawicy.

Kukiz łączy siły z PiS?

Słowa Kukiza wywołały w sieci burzę. Sam polityk postanowił wszystko obrócić w lekki żart.

– Już jestem w PiS-ie. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację, a za godzinę wyjeżdżam do Płocka, by objąć Orlen po Panu Obajtku – napisał na Facebooku.

Odniósł się też do stanowisk, które jego ludzie mogliby objąć w rządzie. Wyjaśnił, że np. posadę “Nadministra Pastwisk, Łąk i Nieużytków” ma objąć Jarosław Sachajko. Z kolei Stanisław Tyszka “już od dwóch dni robi kursy katechetyczne, żeby zastąpić Ojca Tadeusza i przejąć jego media”. Ministrem Obrony Narodowej miałby zostać Paweł Szramka. Oczywiście to wszystko żarty popularnego muzyka

Odpowiadając na liczne pytania, czy to prawda, że “idę do PiS-u” – niniejszym oświadczam:
Już jestem w PiSie….

Opublikowany przez Paweł Kukiz Piątek, 19 marca 2021

Możliwe jednak, że pomiędzy tymi słowami kryje się prawda. PiS od początku tej kadencji ma problemy z Porozumieniem i Solidarną Polską. Straszak na koalicjantów w postaci Kukiz’15 byłby czymś idealnym!

Mówi się, że Kukiz poprze PiS pod warunkiem, że partia przegłosuje postulaty ruchu, takie jak jednomandatowe okręgi wyborcze, wiążące referenda, sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna.

Kukiz to człowiek Kaczyńskiego?

Jak na razie wszystko pozostaje trochę w sferze domysłów i plotek. Sam jednak pomysł, by kukizowcy zasili koalicję rządzącą budzi ogromne kontrowersje. Można jednak uznać, że Kaczyński spróbuje cynicznie wykorzystać Kukiza do realizacji swoich celów. Wątpliwe, by przełożyło się to na coś dobrego dla samego ruchu rockmena.

Były gitarzysta zespołu Perfect i komentator życia społecznego, Zbigniew Hołdys, twierdzi jednak, że potencjalny alians PiS z Kukiz’15 go nie zdziwi.

– Przypominam: lata temu uprzedzałem, że Kukiz jest człowiekiem Kaczyńskiego. Jego zadaniem było pacyfikowanie kontestujących młodych i wchłonięcie ich do szeregów PiS – napisał na Twitterze.

Źródło: Facebook, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie