Polityka i Społeczeństwo

Wyjaśnienia Brudzińskiego po skandalicznych słowach wcale nie studzą emocji. “Chcę potwierdzić, że tak uważam”

Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Gigantyczna wpadka ministra Brudzińskiego
Fot. Flickr/MSWiA

Joachim Brudziński jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Ostatnio coraz głośniej jest o jego wpisach. Oburzenie wywołały jego słowa o tym, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”.

To nie pierwszy internetowy popis Joachima Brudzińskiego. Jakiś czas temu nazwał na Twitterze opozycję „PO-paprańcami”, teraz europoseł wpisał się w wykreowaną przez Jarosława Kaczyńskiego narrację przedwyborczą – straszenie „ideologią LGBT”.

Nic dziwnego – Brudziński jest szefem kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

„Wielkie ideologiczne spory, emocje, a tymczasem na Pomorzu Zachodnim, ptasia rodzina, mama i tata, w naszej kapliczce, realizuje Boży plan. Polska bez LGBT jest najpiękniejsza – napisał na Twitterze Brudziński i dołączył zdjęcia kapliczki i ptasiego gniazda.

https://twitter.com/jbrudzinski/status/1271167309269413892

Wpis od razu wzbudził emocje. Politykowi PiS wytknięto homofobię.

„Polska bez LGBT” to nie ptasie jajka w gnieździe, to lecące kamienie i pobicia, to zaszczuci na śmierć Dominik z Bieżunia, Kacper z Gorczyna czy Milo. Pomyślał pan o tym, panie Brudziński, zanim napisał pan tę niegodziwą głupotę? – zapytał Robert Biedroń.

Bez kogo jeszcze? Żydów? Imigrantów? Wysokich? Niskich? Tych bez niebieskich oczu? – skomentował dziennikarz Radosław Nawrot.

Czemu pan nawet religię miesza do swojej nienawiści do innych? Tego nauczał pana zdaniem Jezus? Polska bez chorych uprzedzeń byłaby jeszcze piękniejsza – dodała jedna z internautek.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie