Polityka i Społeczeństwo

Wyciekły nowe maile, tym razem Morawiecki pisze ws. Dudy. “Narracja jest gotowa”

Flickr.com/KPRM

Jest nowy wątek w aferze mailowej. Tym razem upublicznione wiadomości dotyczą wywiadu PAP z Andrzejem Dudą. Z maili wynika, że treść rozmowy była z góry ustalona.

Opublikowane wiadomości pochodzą z marca 2020 roku. To rzekoma korespondencja między Mateuszem Morawieckim a prezesem Polskiej Agencji Prasowej Wojciechem Surmaczem. Temat – wywiad z Andrzejem Dudą. Według maili Morawiecki miał poprosić Surmacza o wytypowanie dziennikarza, który przeprowadziłby z prezydentem „pilny wywiad” na temat Funduszu Medycznego. Kluczowe w tym wątku nie jest samo umawianie wywiadu przez premiera, a fakt, że… treść rozmowy miała być z góry ustalona.

Narracja jest gotowa, tylko trzeba to ładnie ująć i poprzecinać pytaniami – czytamy w korespondencji, której autorem miał być szef rządu. Dalej premier zaznaczył, że „nie wie dokładnie jak to ułożymy, ale generalnie chodzi mi o treść”, a potem sugeruje, że gdyby potrzebne było doprecyzowanie kwestii, PAP może opublikować „krótszy wywiadzik” z nim samym.

Odpowiedź na propozycję przyszła szybko.

Działamy. Pytania są już gotowe, pójdą do Błażeja Spychalskiego, a ja je wysyłam właśnie do Mariusza Chłopika. Myślę, że na jutro rano – żeby nie przegrzać – rozmowa z tobą. I to już sobie zrobimy na spokojnie – czytamy w opublikowanej korespondencji.

Faktycznie, jeszcze tego samego dnia na stronie PAP pojawił się wywiad z Andrzejem Dudą na temat Funduszu Medycznego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie