Polityka i Społeczeństwo

Wyciekły nowe maile, “Ostry cień mgły” nie spodobał się w rządzie? Sami zobaczcie!

Trójka ostry cień mgły
YouTube/ W Pałacu Prezydenckim

Jest nowy wątek afery mailowej. Z opublikowanych wiadomości wynika, że rząd nie był zadowolony z prezydenckiego występu w ramach akcji hot16challenge2. – Z tej wpadki trzeba wyjść – czytamy w mailach.

W ramach afery mailowej co chwila ujawniane zostają wiadomości mające pochodzić ze skrzynek polityków obozu władzy. Przedstawiciele partii rządzącej nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają autentyczności publikowanych w sieci treści. Przyjęli strategię ignorowania sytuacji.

Nowe opublikowane wiadomości pokazują dyskusję na temat występu Andrzeja Dudy w ramach akcji #hot16challenge2, która miała miejsce rok temu, po wybuchu pandemii. Chodziło o zbiórkę pieniędzy na ochronę zdrowia. Akcja polegała na nagraniu 16 wersów rapu i nominowania kolejnej osoby. Do akcji dołączył prezydent i objawił światu słynny już „Ostry cień mgły”. Z ujawnionych maili wynika, że popis Dudy nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony rządu.

Po tym nagraniu (…) PAD jest krytykowany trochę za dziwny tekst, ale przede wszystkim za to, że włącza się w akcję na służbę zdrowia, zamiast systemowo rozwiązać problem – miał napisać do swoich współpracowników Mateusz Morawiecki. – Cały czas odbija się nam ta zbitka ‚2 miliardy na TVP zamiast na onkologię’. Ale zjawisko istnieje i roznosi się w internecie także wśród normalsów – to potencjalnie bardzo dla nas niebezpieczne – czytamy w opublikowanej wiadomości.

W kolejnych wiadomościach premier i jego współpracownicy zastanawiają się, jak zaakcentować Fundusz Medyczny, który miał być odpowiedzią na zarzuty o przekazaniu pieniędzy na TVP.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie