Polityka i Społeczeństwo

Wyciekła rozmowa Terleckiego z Kaczyńskim! “No, podobno jest źle, podobno jest źle”

PiS przegrało głosowanie ws. odroczenia posiedzenia Sejmu. Nie wziął w nim udziału m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński. Portal wp.pl dotarł do nagrania, na którym słuchać, jak marszałek Terlecki rozmawia z prezesem na temat jego nieobecności w parlamencie.

Dzień dobry prezesie!

Odpowiedzialny za dyscyplinę klubową w PiS jest Ryszard Terlecki.

Tym razem dał ciała. W czasie posiedzenia Sejmu, siedząc na fotelu marszałka, polityk sięgnął po telefon i zadzwonił do prezesa swojej partii. Problem polega na tym, że rozmowa ta się nagrała.

Całość można obejrzeć na krótkim nagraniu wideo, do którego dotarła Wirtualna Polska.

 

Jak słychać, Terlecki uspokajał Jarosława Kaczyńskiego: – Dzień dobry. O, słyszę, że pan prezes już jedzie. Sprawdzamy kworum, tak że na spokojnie…

Potem dodawał: – Jeszcze jest czas… 

Na końcu zaś powiedział: – No, podobno jest źle, podobno jest źle. Znaczy dziś… No wiem, wiem. Dzisiaj jest to samo.

Klęska PiS

Ostatecznie klub Koalicji Obywatelskiej zgłosił wniosek o odroczenie obrad Sejmu do środy. Chodziło o to, że było zbyt mało czasu, by posłowie mogli zapoznać się z projektami partii rządzącej.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej został przegłosowany, więc PiS zostało poniżone. Warto dodać, że w gronie nieobecnych był Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

Jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy przyznał wp.pl, że jest to “porażka wizerunkowa władz klubu” i “pokaz braku skuteczności”. – Zrzucamy winę na opozycję, że przedłuża prace Sejmu, budujemy jej mit “sprawczości”, a prawda jest taka, że wystarczyłoby zadbać o dyscyplinę w naszym klubie, żeby całego zamieszania nie było. Nie mieliśmy dobrego przepływu informacji. Słusznie zbieramy za to bęcki – stwierdził.

Źródło: sejm.gov.pl, Twitter, wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie