Polityka i Społeczeństwo

Wybuch i lewaccy terroryści. Macierewicz ujawni dziś “prawdę” o przyczynie katastrofy smoleńskiej

Byli oczkiem w głowie Macierewicza, dziś MON redukuje ich o połowę. Koniec rewolucji w armii?
fot. flickr/EU2017EE

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej TVP wyemituje „filmową relację z wyników prac podkomisji smoleńskiej”. Jakie tym razem rewelacje zaserwuje nam Antoni Macierewicz? Były szef MON już uchylił rąbka tajemnicy.

Lewaccy terroryści

Antoni Macierewicz odpowiadał o rzekomych przyczynach katastrofy smoleńskiej w swoim wideofelietonie „Głos Polski”, który emitowany jest na antenie TV Trwam. Były szef MON, który od lat szukał „prawdy” o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku, nie bawi się w subtelności.

Wprost mówi, że przyczyną tragedii było działanie osób trzecich. Mówiąc krótko – zamach.

 Przyczyną zniszczenia samolotu była eksplozja, wybuch materiałów, których używali i używają lewaccy terroryści – zdradza Macierewicz. – One zostały znalezione w laboratoriach polskich, włoskich, amerykańskich i brytyjskich, które badały szczątki samolotu. Nie ma wątpliwości, że wybuch zniszczył Tu-154M – podkreśla tropiciel smoleńskich tajemnic.

Zdaniem Macierewicza odkrycia „prawdy” o Smoleńsku boi się Donald Tusk.

 To właśnie dlatego wybrał konwencję chicagowską, która oddała całe postępowanie w ręce Rosjan, a następnie na ówczesnych badaczach, mediach oraz politykach wymuszał kłamstwo smoleńskie – analizuje szef podkomisji. – Cała Platforma Obywatelska głosowała wtedy za tym, żeby pozostawiać badanie Rosjanom, żeby nie żądać od nich oddania badania katastrofy Polakom. My powinniśmy być odpowiedzialni za wyjaśnienie, a nie międzynarodowy układ. (…) Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie ukrywać prawdy – dodaje polityk PiS.

Kaczyński sceptyczny?

„Filmowa relacja” z prac podkomisji smoleńskiej zostanie wyemitowana dziś na antenie TVP1 o 20:25. Co ciekawe, mimo że Macierewicz dość otwarcie mówi o znalezieniu przyczyn katastrofy, zupełnie inne komunikaty płyną ze strony Jarosława Kaczyńskiego. W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” wicepremier powiedział, że nie ma pewności, czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić sprawę tragedii w Smoleńsku.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie