Polityka i Społeczeństwo

Wybory w Rzeszowie coraz bliżej. Sondaż wskazuje zdecydowanego faworyta drugiej tury

Do wyborów w Rzeszowie został już tylko niewiele ponad tydzień. Zdecydowanym faworytem jest Konrad Fijołek. Najnowszy sondaż pokazuje, że kandydat opozycji pokona w drugiej turze każdego z konkurentów.

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie zaplanowane są na niedzielę 13 czerwca. Faworytem głosowania jest Konrad Fijołek.

Kandydat opozycji prowadzi we wszystkich sondażach, ale badania wskazują, że do wyłonienia zwycięzcy będzie jednak potrzebna druga tura. Ale i w niej Fijołek ma zdecydowaną przewagę. Najnowszy sondaż, który Pracownia Indicator przeprowadziła dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że kandydat opozycji wygrałby w drugiej turze z każdym ze swoich rywali.

Badanie pokazuje, że w pierwszej turze Fijołek może liczyć na 39 procent głosów. Drugie miejsce zajmuje popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca Marcin Warchoł z 20-procentowym poparciem. Kandydatka PiS, Ewa Leniart, może liczyć na 15 procent głosów. Niewiele mniejsze poparcie ma Grzegorz Braun – głos na tego kandydata deklaruje 14 procent ankietowanych.

A jak wygląda rozkład sił w drugiej turze? W przypadku, gdyby prezydentura rozstrzygała się między Fijołkiem a Warchołem, wygrałby kandydat opozycji z 47-procentowym poparciem. Warchoł zdobyłby 38 procent głosów. Z kolei w pojedynku z Ewą Leniart Fijołek ma jeszcze większe szanse – w takim zestawieniu kandydata opozycji popiera aż 56 procent badanych, a kandydatkę PiS – 35 procent.

Pierwotnie wybory w Rzeszowie miały odbyć się 9 maja, ale decyzją rządu zostały przełożone o miesiąc. Konieczność rozpisania wyborów wyniknęła, gdy dotychczasowy prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych.

Źródło: DoRzeczy

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie