Wybory 2020

Wybory 2020 – głosuj i wybieraj świadomie z Crowd Media

Tegoroczne wybory prezydenckie z pewnością zostaną uznane za wyjątkowe. Na naszych oczach kształtuje się przyszłość Polski na najbliższe pięć lat, a może i dłużej. Zechcesz w tej historii uczestniczyć z nami?

Kandydaci na prezydenta zaciekle walczą i choć czołówka już się wyłania, jeszcze wszystko się może zmienić. Crowd Media aktywnie informuje o sytuacji związanej z wyborami, jesteśmy na bieżąco i relacjonujemy, jak przebiegają wybory w Polsce, kiedy się odbędą wybory, kiedy wyniki oraz kto wygra. Dział „Wybory 2020” w naszym serwisie to źródło rzetelnych, obiektywnych i sprawdzonych informacji, które pozwolą Ci świadomie zdecydować na kogo głosować. To od Ciebie zależy, kto wygra wybory.

Kiedy wybory prezydenckie w Polsce?

Kiedy są wybory? – ta kwestia przez długi czas była wielką niewiadomą z powodu niebezpiecznej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Wybory prezydenckie 2020 miały odbyć się 10 maja, jednak zostały przesunięte. Obecnie już wiemy, kiedy są wybory i możemy w spokoju się do nich przygotować. Oficjalna data wyborów to 28 czerwca 2020 roku.

Zasadne jest pytanie o kolejną turę, czyli kiedy wybory prezydenckie: część druga. Jeżeli będzie konieczna, 2 turę zaplanowano na 12 lipca 2020 roku. Co ciekawe, wybory na prezydenta odbędą się w systemie hybrydowym, co oznacza, że częściowo korespondencyjnie, a częściowo w lokalach wyborczych. Będą to pierwsze wybory prezydenckie zorganizowane w taki sposób.

Kandydaci na prezydenta 2020 – lista

Czy znasz wszystkich kandydatów na prezydenta? Mimo iż wybory będą toczyły się wokół kilku głównych nazwisk z czołówki, to jednak lista kandydatów na prezydenta jest o wiele dłuższa. Zadaniem portalu dziennikarskiego Crowd Media jest informowanie naszych czytelników o wszystkich kandydatach, tak abyście mogli sami zdecydować na kogo głosować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Oto kandydaci na prezydenta 2020: Andrzej Duda, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Robert Biedroń, Stanisław Żółtek, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wszyscy kandydaci na prezydenta 2020 przedstawiani są w naszych artykułach w dziale wybory. Kto startuje? Przygotuj się na nadchodzące wybory, dowiedz się na kogo głosować – to zagadnienia, o których piszą nasi autorzy.

Sondaże przedwyborcze – jak je czytać?

Jako niezależny portal informacyjny przedstawiamy wiadomości dotyczące aktualnych wydarzeń politycznych, w tym publikujemy sondaże prognozujące wyniki wyborów. Trzeba mieć jednak świadomość, że sondaże dają jedynie pogląd na sytuację, a nie przepowiadają, kto wygra wybory. Umiejętność czytania sondaży ze zrozumieniem pozwala spojrzeć na zagadnienie chłodnym okiem i z szerszej perspektywy.

Organ wykonujący sondaż kto wygra wybory, bierze pod uwagę ograniczoną liczbę osób (im większa, tym lepiej), z różnych grup społecznych i z odmiennymi poglądami. Wciąż jednak nie jest to pełen przekrój społeczeństwa, ponadto osoby, które nie wiedzą, czy zagłosują lub na kogo zagłosują, bywają odrzucane. W związku z tym liczba osób jeszcze bardziej się zawęża, ponadto ludzie nie zawsze mówią prawdę, jeżeli chodzi o ich wybory. Kto wygrywa w takim sondażu? Z reguły jest to bardzo uproszczony i uśredniony obraz, który daje jedynie ogólny pogląd na preferencje Polaków i to, kto wygra wybory.

Wybory – na kogo głosować i jak głosować?

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, kandydaci na prezydenta 2020 są w trakcie kampanii wyborczych, a kto zostanie głową państwa, zależy między innymi od Twojego głosu. Rolą naszego portalu informacyjnego jest przekazanie rzetelnej wiedzy na temat tego, kiedy wybory się odbędą, i jak głosować w wyborach, a także przedstawienie kandydatów.

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca, w niedzielę od godziny 7:00. A do której wybory będą przeprowadzane? Komitety wyborcze przyjmują głosy do godziny 21:00. Aby wziąć udział, trzeba wybrać się do odpowiedniego komitetu wyborczego i oddać głos na takiej samej zasadzie, jak przeprowadzane są inne wybory w Polsce.

Wybory prezydenckie 2020 będą wyjątkowe, ponieważ oprócz standardowego sposobu na to jak głosować w wyborach, można zdecydować się też na wybory korespondencyjne. Jak głosować? W tym przypadku zamiar uczestniczenia na odległość musi zostać zgłoszony w urzędzie gminy, w której wyborca znajduje się w spisie wyborców, najpóźniej do 16 czerwca. Wyborca znajdujący się na obowiązkowej kwarantannie może zgłosić ten zamiar do 23 czerwca lub do 26 czerwca, jeżeli podlega obowiązkowej kwarantannie po 23 czerwca. Osoby przebywające za granicą mogą taką chęć zgłosić do 15 czerwca. Pakiety wyborcze zostaną przekazane do skrzynki odbiorczej przez pracownika gminy.

Wybory – jak głosować?

Wybory będą w każdym przypadku polegały na tym samym – osoba uprawniona do głosowania musi zaznaczyć w odpowiednim miejscu kratkę przy nazwisku kandydata, a następnie: 1) wrzucić pakiet do urny lub 2) przesyłkę z kartą wrzucić do skrzynki nadawczej poczty.

Kto wygra wybory i kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Wyniki wyborów poznamy jeszcze w czerwcu i z pewnością, gdy tylko otrzymamy taką informację, umieścimy ją na naszym portalu. Wybory zawsze składają się z dwóch części, gdy podawane są wstępne wyniki wyborów spływające na bieżąco od komisji wyborczych oraz oficjalne wyniki wyborów, gdy zostaną podliczone wszystkie karty do głosowania. Istotne jest to, że frekwencja nie wpływa na wybory, wyniki będą ważne bez względu na liczbę głosujących osób.

Wiele wskazuje na to, że wybory nie skończą się na pierwszej turze. Kiedy druga tura wyborów? Jeżeli tak się stanie, druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca i wezmą w niej udział dwaj kandydaci na prezydenta 2020, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca na następne 5 lat.

Wybory prezydenckie 2020 – bądź z nami na bieżąco!

Zadaniem portalu jest informowanie o przebiegu kampanii wyborczej, przedstawienie kandydatów na prezydenta, a gdy już poznamy wyniki wyborów, opublikujemy je natychmiast po tym, kiedy wybory na prezydenta się zakończą. Będziemy z Wami też na bieżąco kiedy oficjalne wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości, a także będziemy Was informować o samym przebiegu kampanii i co kandydaci na prezydenta 2020 mają nam do powiedzenia.

Crowd Media – bądź z nami w tym ważnym czasie, jakim są wybory, kiedy to rozstrzyga się nasza przyszłość. Pójdź na wybory prezydenckie 2020.

Ładowanie