Po godzinach

Wyborów nie było, ale za to są memy. Zobaczcie, jaki ubaw mają internauci z głosowania widmo

Andrzej Duda nie chce kłócić się z Kaczyńskim. Jego celem jest przejęcie partii
fot. Shutterstock/Drop of Light

10 maja – ta data już na stałe przejdzie do polskiej historii. Dzień, w którym odbyły się wybory widmo. Wybory Schrödingdera. Koronawybory. Czy raczej dzień, w którym się one nie odbyły.
Trudno za tym nadążyć.

Czy księżyc istnieje tylko wtedy, gdy ktoś na niego patrzy? – od lat zastanawiają się fizycy. Teraz najwięksi myśliciele mogą zadać nowe pytanie: czy wybory istnieją tylko wtedy, gdy ktoś zagłosuje? Rzecz nie do rozstrzygnięcia…

Może nasi potomkowie wykorzystają tę wiekopomną datę, by przedłużyć sobie majowe świętowanie? Od święta pracy, przez upamiętnienie flagi i Konstytucji, aż do „wyborów, których nie było”? Pewne jest jedno – o tym wyjątkowym dniu uczyć będą w szkołach. I już współczujemy nauczycielom z przyszłości. Jak opowiadać o tym kuriozum? Z uśmiechem politowania? Lekkim zażenowaniem? A może z pełną powagą? Niezrozumieniem? Obracając w żart?

Cóż, jeżeli jako ludzkość pokonamy koronawirusa i potem sami nie zniszczymy swojej planety, ignorując zmiany klimatyczne, nauczyciele przyszłości będą mogli sięgnąć po materiały źródłowe najlepiej opisujące rzeczywistość.

Memy. Internauci nie zawiedli, ich twórczość stanowi doskonały komentarz do tego historycznego momentu, w którym się znaleźliśmy. Oddajmy więc głos artystom internetu:

Jak wybory, to wybory. Kotoś trzeba wybrać. W alternatywnym głosowaniu sporą przewagę uzyskał popularny obywatel Szczecina, ale w II turze czeka go ciężka przeprawa.

 

Związek Memiarstwa Polskiego

A więc tak wyglądały te burzliwe dyskusje na Nowogrodzkiej….

Związek Memiarstwa Polskiego


Oczekiwania vs. rzeczywistość

 

Sekcja Gimnastyczna

 

fozie.redux

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie