Polityka i Społeczeństwo

Wyborcy pokazali dobitnie, czego oczekują. Tego scenariusza najbardziej obawia się PiS

Pracownia IBRiS zapytała respondentów o poparcie dla wspólnej listy opozycji. 51 proc. wyborców Szymona Hołowni opowiada się za jednym blokiem wyborczym.

Po stronie opozycyjnej od czasu do czasu w mediach społecznościowych wybuchają kłótnie o formułę w jakiej ma iść opozycja do wyborów. Przy obecnych notowaniach Prawa i Sprawiedliwości jeden blok wyborczy jest w stanie kompletnie zmiażdżyć Zjednoczoną Prawicę, która nie wiadomo, czy jest taka zjednoczona.

Przeciąganie liny

Donald Tusk cały czas ma nadzieję, że jest możliwość zbudowania jednej listy. Z kolei Szymon Hołownia uważa, że to nie jest najlepsze rozwiązanie. Można przypuszczać, że na samym końcu wygra zdrowy rozsądek i panowie się dogadają na wspólny start, który może zagwarantować stabilną większość w Sejmie. Na razie trwa przeciąganie liny i prawdopodobnie walka o dobrą pozycję negocjacyjną do takich rozmów.

Gdyby obaj liderzy doszli do porozumienia, PSL nie miałby wyboru i musiał dołączyć do takiego bloku. Ciężko przypuszczać, że Władysław Kosiniak-Kamysz zdobędzie się na odwagę i samodzielnie stanie do wyborów. Z Lewicą sprawa jest otwarta, bo na razie muszą się wewnętrznie uporządkować.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie