Polityka i Społeczeństwo

Wyborcy PiS też się boją. Czy powrót Tuska zmieni polityczny układ sił? [SONDAŻ]

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki stał się faktem. Teraz czas postawić sobie pytanie – jak duży będzie miał on wpływ na zmianę sytuacji politycznej w kraju.

Opadły już pierwsze emocje po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Środowisko PO wiąże z tym zdarzeniem wielkie nadzieje, politycy PiS próbują je zbagatelizować, a w sukurs przychodzi TVP i manipulacyjne sztuczki, mające ukazać byłego premiera w jak najgorszym świetle. A co na temat Tuska sądzą Polacy? Czy sami wyborcy uważają, że zmieni on sytuację polityczną w kraju?

Odpowiedzi udziela sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Respondentom zadano dwa pytania – czy powrót Tuska do polskiej polityki zmieni polityczny układ sił w kraju i czy wybór Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS wzmocni tę partię.

W odpowiedzi na pierwsze pytanie przeważają opinie, że powrót Tuska zmieni układ sił w polskiej polityce. Uważa tak 45,8 procent ankietowanych. 35,5 jest zdania, że powrót byłego premiera nie zrobi żadnej różnicy. Co ciekawe, szczegółowe wyniki pokazują, że aż 27 procent wyborców Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że powrót Tuska zmieni coś na polskim politycznym podwórku.

Jeżeli chodzi o ponowny wybór Kaczyńskiego na prezesa PiS, to największa grupa badanych – 39,2 procent – jest zdania, że… dla partii nic to nie zmieni. 25,7 procent ankietowanych twierdzi, że wybór nowego-starego prezesa wzmocni partię, a 23,5 jest przekonanych, że będzie to dla PiS osłabienie.

Źródło: Rzeczpospolita

Pewne jest jedno – ostatni weekend był dla polskiej polityki symboliczny. Znów dochodzi do bezpośredniego pojedynku dwóch wielkich rywali. W tym starciu sondaże nie będą miały znaczenia – liczyć się będzie polityczny zmysł, charakter i umiejętności.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie