Polityka i społeczeństwo

Wyborcy Lewicy w szoku po słowach rzeczniczki SLD. Zapowiedziała sojusz z Prawem i Sprawiedliwością?

Wczoraj przyjęty został końcowy raport komisji śledczej ws. rzekomych zaniedbań państwowych instytucji wobec rosnącej w latach 2008-2015 luki w VAT. Główne tezy raportu posła Horały niczym nie zaskakują, w zasadzie treść i wnioski z przesłuchań świadków były zapewne gotowe jeszcze przed rozpoczęciem prac komisji. Tak jak należało się spodziewać, raport ma być orężem wyborczym, a głównymi ostrzami mają być wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu byłych szefów rządów, Donalda Tuska i Ewę Kopacz oraz ich ministrów finansów.

Po zakończeniu prac komisji przedstawiciele klubów opozycyjnych przedstawili swoje zdanie odrębne do raportu posła Horały.

Przedstawiamy zdanie odrębne do raportu, który przedstawił przewodniczący Horała. Absolutnie nie zgadzamy się z tezami, które w tym raporcie zostały przedstawione. W tym raporcie nie ma nic o zachowaniu opozycji w latach 2008-2015, kiedy dzisiaj rządzący nie popierali wtedy działań uszczelniających system podatkowy w Polsce. Przypomnę, że większości zmian, które my wprowadzaliśmy, PiS nie popierał, a bardzo często proponował późniejsze ich wprowadzenie w życie. Tego w raporcie przewodniczącego Horały nie ma. Mamy tam stek pomówień, półprawd, kłamstw i kuriozalna rekomendacja ws. Trybunału Stanu, która ośmiesza całą komisję, przewodniczącego i większość PiS – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Konwiński z PO.

W wieczornym programie publicystycznym w TVP Info sprawę raportu komentowali Bartosz Kownacki z PiS i rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska. Ta druga nieoczekiwanie dla wyborców opozycji i zapewne też swojej partii stwierdziła, że posłowie Lewicy, którzy jej zdaniem znajdą się w Sejmie kolejnej kadencji zapewne poprą wnioski przeciw liderom PO.

https://twitter.com/polskawruinie2/status/1170057151198502912?s=19

Jej słowa wywołały gorące komentarze internautów.

Wypowiedź polityczki SLD  oznacza, że w nadchodzącej kampanii wyborczej nie liczyć się będzie wspólny interes opozycji, tylko brutalną walka o każdy głos, który może przybliżyć wygłodniałych działaczy lewicy do poselskiego mandatu. Na naszych oczach wyrasta właśnie nowy potencjalny koalicjant Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Twitter
Fot. Flickr/Lewica Razem

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie