Polityka i Społeczeństwo Wojna

Wybitny piłkarz nie wytrzymał po tych bredniach Ławrowa. Poczęstował kłamcę prostym wulgarnym zwrotem

lev radin

Siergiej Ławrow w bzdurny sposób usprawiedliwiał rosyjską inwazję na Ukrainę. Na jego łgarstwa w dosadny sposób zareagował legendarny piłkarz Gary Lineker.

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Rosja do znudzenia powtarza swoje propagandowe brednie, mające uzasadniać inwazję. To łgarstwa o nazistowskim rządzie na Ukrainie, który zagrażał rosyjskiej ludności. Ukraina miała też, wraz z NATO, zagrażać Rosji militarnie. Biedna Moskwa musiała więc zareagować.

Celem „specjalnej operacji militarnej” jest powstrzymanie jakiejkolwiek wojny, która mogłaby mieć miejsc cena terytorium Ukrainy, lub mogłaby się tam rozpocząć – tłumaczył jakiś czas temu szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow, cytowany przez rosyjską ambasadę w Wielkiej Brytanii. Trudno nadążyć za tą logiką – Kreml wywołał wojnę, niszczy miasta, zabija cywilów, w tym dzieci, aby… udaremnić wojnę, która MOGŁABY wybuchnąć? Panie Ławrow, zgodnie z tą logiką, proszę sobie odciąć ręce, bo przecież może je pan kiedyś stracić w jakimś wypadku…

Te idiotyczne słowa odbiły się szerokim echem. Ambasador Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslyca zasugerował rosyjskim dyplomatom, by zadzwonić pod numer 111, gdzie otrzymają pomoc psychiatryczną. W dyplomację nie bawił się za to legendarny angielski piłkarz Gary Lineker.

Odp… się – skwitował krótko, acz dosadnie, Lineker.

Były piłkarz regularnie komentuje wydarzenia z Ukrainy. Rosyjskie działania nazwał „nieprawdopodobnym okrucieństwem”.

Jak można być tak złym, żeby sprawić taki los drugiemu człowiekowi? – pisał, komentując nagranie pokazujące ucieczkę ukraińskich cywilów przed ostrzale. Komentując rosyjski atak na teatr w Mariupolu, w którym ukrywali się cywile, Lineker pytał retorycznie, jak to możliwe, że “na planecie, na której żyją miliardy ludzi, jeden człowiek może siać strach, dokonywać aktów całkowitego zła”.

Udostępniał też nagrania Wołodymira Zełenskiego i chwalił Davida Camerona, który przybył do Polski z pomocą humanitarną.

Gary Lineker to jeden z najlepszych napastników w historii angielskiej piłki. Grał m.in. w Leicester City, Barcelonie i Tottenhamie, w reprezentacji Anglii strzelił 48 goli w 80 występach (w tym hat-trick przeciwko Polsce na mundialu w 1986 roku). Zasłynął nie tylko ze swojej skuteczności, lecz także z gry fair play – w karierze nie dostał ani jednej żółtej kartki.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie