Polityka i Społeczeństwo

Wszystko jasne! Posłanka PiS znalazła winnych pandemii. Zaskoczeni?

sejm
Flickr.com/PiS

Barbara Bartuś nie należy do najbardziej znanych posłanek PiS, ale najwyraźniej chce dać znać kierownictwu, że warto na nią postawić. Pani poseł szukała w Sejmie winnych epidemii. I znalazła – chodzi oczywiście o opozycję.

Koronawirus daje się Polsce we znaki. Kilkanaście tysięcy nowych zakażeń dziennie, kilkaset ofiar śmiertelnych, do tego kryzys ekonomiczny, niepewność jutra u przedstawicieli wielu branż… Sytuacji nie poprawia chaotycznie działający rząd. Ale na szczęście przedstawiciele władzy mogą wskazać winnych problemu i odsunąć odpowiedzialność za kryzys od siebie.

Posłanka PiS Barbara Bartuś idealnie wpisała się w partyjną narrację. Na sejmowej mównicy wskazała winnych pandemii. Kto odpowiada za problemy z koronawirusem? Oczywiście opozycja!

Zaistniała pandemia nie jest winą przedsiębiorców, ale epidemia, która panuje w Polsce i na świecie, nie jest też winą ani rządu polskiego, ani samorządów, może jedynie jest trochę winą opozycji, która wyprowadza w tym trudnym czasie ludzi na ulice, w związku z czym ilość zakażeń, zarażeń jest większa – powiedziała Bartuś.

To nie wszystko. Zdaniem posłanki PiS, Platformie Obywatelskiej brak empatii wobec ludzi. Co innego w przypadku PiS.

Staramy się pomagać i dzięki temu, że rząd Prawa i Sprawiedliwości miał pieczę nad finansami państwa przez poprzednie 4 lata, potrafiliśmy doprowadzić do sytuacji, że budżet mógłby być w tym roku bez deficytu – stwierdziła posłanka. Te słowa na pewno uspokoiły przedstawicieli branży fitness, hotelarskiej, turystycznej, astronomicznej i wielu, wielu innych. Zresztą, przecież premier Mateusz Morawiecki ogłosił już zwycięstwo z pandemią. Nawet dwukrotnie!

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie